1. HABERLER

  2. Arazida 24 saat mücadele ettiler
Arazida 24 saat mücadele ettiler

Arazida 24 saat mücadele ettiler

Kyrenia Off Road Team’in (KYOFF) organize ettiği ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün (KKOK) sportif direktörlüğünü üstlendiği “24 hr. Tayf Off Road Challenge” yarışını 7 saat 22 dakika 47 saniyelik dereceleri ile Halim Kahveciler – Ramadan Uzun ikilisi ka

A+A-

Ülkemizde Off Road yarışlarına farklı bir boyut kazandıran ve Afrodisia 2014’den sonra yine değişik bir formatla güzel bir organizasyona imza atan Kyrenia Off Road Team (KYOFF) ile Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK) ortaklığı, haftasonunda unutulmaz bir yarışa imza attı.

28 Mart Cumartesi günü Girne Tayf binası önünden 13:30’da start alan yarış, 29 Mart Pazar günü yine Tayf binası önünde 14:30’da son buldu. Pazar gününün ilk saatlerinde yaz saati uygulaması nedeniyle saatlerin 1 saat ileri alınmasıyla 24 saat formatının bozulmaması için 14:30’da biten yarışta ekipler tam 24 saat arazi şartlarıyla mücadele ederek finişe ulaşmaya çalıştı.

4 etap 40 koordinat
Yarış, Hakemlerin verdiği kordinatı GPS’e (Global Positioning System: Küresel konumlandırma sistemi) girerek gitmeleri gereken noktayı bulmaya çalışılması, gittikleri noktada da başka bir koordinat tabelası ile karşılaşıp o koordinata ulaşmaya çalışılması şeklinde, 4 etap ve toplamda 40 koordinat noktası ile yapıldı.

Birincilik Kahveciler – Uzun ikilisinin
Yarış sonunda en kısa sürede kordinatlara ulaşarak ilk sırayı alan ekip Jeep Wrangler marka araçları ile Halim Kahveciler – Ramadan Uzun ikilisi olurken, Mitsubishi Pajero ile Musa Ersoy – Naim Ersoy ikilisi ikinci, Yine Mitsubishi Pajero ile Serkan Bolçocuk – Murat Aşık ikilisi ise üçüncü olmayı başardı.

İki kategori üzerinden yapılan yarışta, en kestirme yollardan, zamana karşı yarışmadan kordinatlara ulaşmaya çalışan Raid kategorisi yarışmacılarının derecelerinin önümüzdeki günlerde açıklanacağı bildirildi. Tüm yarışmacıların kestikleri kilometrelerin tek tek araç takip cihazlarıyla kontrol edileceği için, hatasız bir şekilde açıklanabilmesi için bu kararın alındığı açıklandı. (kaynak: damalibayrak.net)

Bu haber toplam 936 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler