1. YAZARLAR

  2. Hasan Ecer

  3. Yenicami kimsesiz değildir
Hasan Ecer

Hasan Ecer

Yenicami kimsesiz değildir

A+A-

Yenicami’de yaşananlar kabak tadı vermeye başladı. Bir aydır başkan ve yönetimsiz kalan Süper Lig lideri Yenicami’nin ne yapmaya çalıştığını anlamak mümkün değildir.
Ülke futbolunun ne hallere düştüğünü, sadece Yenicami Spor Kulübü’nde yaşananlardan yola çıkarsanız, ne durumda olduğunu anlarsınız. Kimse bana bu ülkede futbol olduğundan söz etmesin. Tükenmişliğin ve çaresizliğin son noktasındayız.
Lider ve şampiyon olacağı yüzde 95 garanti olan bir takımda hala daha başkan konusunda belirsizlik devam ediyorsa, futbolu tartışmak abesle iştigal olmuştur. Koskoca Yenicami ne hallere düşmüş. Herkes sorumluluktan kaçmak için çeşitli bahaneler üretip takıma sahip çıkmak istemiyor.
Madem başkan olacak birileri yoktu, o zaman hangi akla hizmet ederek Okay Perçinci’nin istifası istendi. Soruyorum o futbolculara? Yöneticilerin sizinle ilgilenmediğinden şikâyet edip başkanın istifasını isterken, kimin geleceğine de siz karar verin o zaman. Kimse Yenicami kulübünü bu şekilde ortada bırakamaz. Kimler sizleri bu işe cesaretlendirdiyse, onları başkan olmaya ikna edeceksiniz. Ha! edemediniz, o zaman sizler başkan olmalısınız. 
Her kulüpte olduğu gibi, zaman zaman kulüp içerisinde yanlış giden şeyler olabilir. Bütün kulüplerde gerek maddi gerekse hizmet açısından eksiklikler olabilir. Bu kadar zor şartlarda kulüp yönetmek kolay değildir. Buna rağmen dışarıdan bakan herkes, Yenicami’nin örnek bir takımı ve yönetim şekli olduğunu düşünür ve takdir ederdi.
Şimdi ne oldu? Şampiyon olacağına kesin gözü ile bakılan Yenicami, yürekler acısı bir duruma düştü. Buna rağmen futbolcuların maaşları ödenmeye devam ediyor. Madem maaşlar ödeniyor, o zaman sıkıntı nerde? Sıkıntı sorumlulukta.
Şimdi üç hafta önce yaptığım öneriyi yeniden tekrarlayacağım. Madem ki maaşlar ödeniyor ve mevcut yönetim de olağanüstü genel kurulu durmadan erteliyor, o zaman bu kulübe çok hizmetleri geçen, maddi ve manevi katkılar sağlayan Tuncay Uluçhan’ı başkan yapınız. Hem Tuncay beyi onurlandırmış olacaksınız hem de yıllardır bu kulübün yükünü çeken bu kişiye, şampiyon takımın başkanı unvanını da tarihe yazdırmış olacaksınız.
Bir an önce bu konuda karar üretmelisiniz. Tuncay beyin adaylığı etrafında bileşmelisiniz.  Şampiyonluğa giden bir kulübün bu kadar aciz duruma düşmesine seyirci kalınmamalı. Ya da, bunun yapmayacaksanız, genel kurul gününde divanı oluşturup, Yenicami’yi divana teslim edeceksiniz. Bu kadar belirsizlik ve başı boşluk yeter.
Ya bu kulübü yöneteceksiniz ya da adam gibi bir aday çıkartıp, Yenicami’yi herkesin dilinden kurtaracaksınız. Şampiyonluğa koşan bir takımın, kimsesizleri oynamasına müsaade etmeyeceksiniz. Toplanamayan, karar üretemeyen, hesap soramayan, futbolcularla ilgilenemeyen bir kulübe, kusura bakmayın ama şampiyonluk yakışmıyor.
İki yıldır sportif başarı yakalayan bir kulübün yönetimi sınıfta kalmamalı. Geçen yıl Abdullah Uluçhan takımın yükünü nerdeyse tek başına çekti. Bu yıl Enver Kahveciler ile birlikte tüm maddi giderleri karşılıyorlar. O halde Enver kararını vermelidir. Ya başkan olacak ya da olmayacaksa net olarak tavrını belirleyecek. Kararsızlık en kötü karardır. Zamana oynamak ve günü geçiştirmekle bir yere varılamaz.
Artık bir karar verin ve bir çıkış yolu bulun. Yoksa takım başkansız şampiyonluğunu ilan edecek ve dünya tarihine geçeceksiniz.

Bu yazı toplam 1580 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar