1. YAZARLAR

  2. Tayfun Çağra

  3. Yeni yıl dileği…
Tayfun Çağra

Tayfun Çağra

Yeni yıl dileği…

A+A-

 

Bugün artık yılın son günü…
Bugün ne yazılması gerekir diye her yıl düşünürüz…
Bu son günde ülke sorunları, suyun yönetimi, 13. maaşlar, hükümette durum, trafik, güncel konular, adi suçları yazmak ne kadar doğru, ne kadar gerekli…
Haberler elbette ki yine bu konuları da yazacak ama ben bu köşede biraz havadan sudan, bir de yeni yılda dileğimi yazmak istiyorum.
Gerçi şimdi bu yazıyı yazmak için bilgisayar başına oturmuşken Yenidüzen’in yeni yıl kutlamasından şu an kalktığımı belirtmek isterim.
Yani biraz da içtik demek istiyorum.
Yeni yıl kutlaması içkisiz, sohbetsiz, çalgısız-çelgisiz pek olmaz diye düşünüyorum.
En azından 365 gün boyunca her gün bir gazete çıkarmak telaşıyla çabalayan bir ekibin yeni bir yıla girerken birkaç saat da olsa eğlenmesi, yeni yıl için yeni umutlarla dolması hakkıdır diye düşünüyorum.
Ama sonuçta yine eğlencemiz de bitmek zorunda ve yine bilgisayar başına oturmak zorundayız.
Çünkü yarın (bugün) için yine bir gazete çıkarmak zorundayız… Günün haberleri derlenecek, bugüne köşesi olanlar yazacak, hafta sonu için adres kıbrıs’ın sayfaları doldurulacak… Yeni yıl haftası olduğu için de hem yazarlarımız, hem matbaa biraz daha özverili çalışmak zorunda kalacak… Size gazetenin ve adres kıbrıs’ın dolu dolu ulaşması için elimizden geleni yapmak durumundayız.
Bundan da çok mutluyuz, şikâyetçi değiliz.
Bu satırları yazarken şikâyet etmek için değil, sadece gazetemize, dergimize, emeğimize biraz daha dikkati çekebilmek için belki…
Bu emeğin, koşuşturmanın, çalışmanın sonunda günlük olarak vereceğiniz 2.5 tl’nin aslında çok da önemli olmadığının altını çizmek için… Hele hafta sonu ‘adres kıbrıs’ ve ‘gaile’ ekiyle desteklenmiş, dolu dolu bir Yenidüzen’e 2.5 tl vermenin ‘beleşe’ anlamına gelebilecek bir tam gün zevkiyle kıyaslanamayacak bir bedel olduğunu da belirtmek isterim.
Demek ki bunu yazmak için biraz da içmek gerekirmiş.
Yeni yıl iyi geldi. İçtik ve yazdık.
Şaka bir yana; elbette ki “emek en yüce değerdir” derken gazetemizin logosunda her emeğin karşılığının alınması gerektiğini savunduğumuz gibi kendi alanımızda sadece bizim değil, bütün gazetelerin de emeği oranında karşılıklarının alınması gerektiğini belirtmek isterim.
“Yeni yılda dileğiniz nedir” diye soracak olsalar; “Haksızlık etmek istemem, ilgi yok demek de istemem ama gazetelerin yeterince desteği yok, hakkı olanı görmek isterdim” diye cevap verirdim herhalde…
Herkese yeni yılda istedikleri gibi bir yaşam dilerim.
Mutlu yıllar.

------------------------------------------------------------------
 

Din İşleri’nden hassasiyet…

Din İşleri Başkanlığı’nın web sitesinde yerleşim yerlerimizin isimlerinin yanlış yazıldığını yazmıştım ve düzeltilmesini istemiştim. Yazı yayınlandığı gün Daire’den gelen mail’de hatanın düzeltilmesi yönünde gerekli hassasiyetin gösterileceği belirtildi. Bu hassasiyet gerçekten gösterildi mi merak ettim ve o gün yeniden siteye girdim. Baktım ki ‘Lefkoşe’, ‘Lefkoşa’ olarak, ‘Gazi Magosa’ da ‘Gazi Mağusa’ olarak aynı gün düzeltilmiş. Gösterilen hassasiyetten dolayı teşekkür ederim. Başka yerlerde de aynı hatalar tekrarlanıyorsa dikkatini çekenler tarafından ilgili yerlere de sorunun bildirilmesi ve burada gösterilen aynı hassasiyetin gösterilmesini de o yerlerden beklerim.

Bu yazı toplam 1400 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar