1. YAZARLAR

  2. Zeki Kayalp

  3. Uluslararası hukuk ağlama duvarına benzemez
Zeki Kayalp

Zeki Kayalp

Uluslararası hukuk ağlama duvarına benzemez

A+A-

Annan Planı’nı işaret eden arkasından uluslararası hukuğu inkar edip Türkiye’de bilmem hangi lige katılıp sözde gençliğin önünü açarak yıldız futbolcuları adamızda görmeyi  hayal edenlere hayret ediyorum. Tabi şunu da belirteyim. Bugüne kadar birileri yıldızları adaya getirin, FB, GS ile maç yapın veya Türkiye Süper Ligi’ne katılın dedi de biz mi karşı çıktık? Sıkıysa buyurun yapın. Bakalım TFF bu teklifinize ne der. 
Uzaktan gazelin sesi gerçekten de hoş gelir. Ama kağıt üzerinde işler söylendiği gibi yürümez. KKTC’de doğru-yanlış herkes konuşur. Neredeyse tümümüz  Harward Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Geri kalanımız APTAL,  geleceği görmeyen, klasik deyimle VATAN HAİNLERİ. 
Sahi aklımdayken sorayım: 1983’ten bugüne kadar neden TC takımlarıyla top oynayamadık da bir anda Sertoğlu FIFA, UEFA, KOP başkanları ile ayni kareye girer girmez herkesi bir telaş alıp garip garip önerilerin altına imza atmaya başladılar? Yoksa, Sertoğlu KKTC’yi mi sattı? Halbuki, KKTC’yi satanlar belli. 
Ben ticari veya birilerine şirin görünmek  için yazı yazmam. Ben Sertoğlu’nun dünya futbol patronuyla buluşulmasını da kıskanmam. Hatta ülkemden birilerini FIFA ve UEFA başkanları ile ayni masayı paylaşmışsa  gurur duyarım. Çünkü beğenilmeyen o iki adam dünya futbolunu yöneten büyük bir  sektörün patronlarıdır. Ben KKTC’nin mevcut yapısıyla, Kıbrıs Türk gençliğinin biryerlere gidemeyeceğine inananlardanım.  1983-2013 yılları arasında  gençliğin nelerelerden nerelere getirildiğini, dünyadan izole edildiğini, hiç bir şekilde ve hiç bir şartta yasal yolla dışa açılamayacağını da çok iyi bilenlerdenim. Aksini ispatlayan varsa, demagoji yapmadan buyursun ispatlasın. Yok, ispatlayamıyorsa da sussun. Çünkü insanlar son zamanlarda sanal alemi o denli sıkça kullanıyorlar ki, sanalca konuşmaya da başlamışlar.
Yazmakta yarar görüyorum. İmzalanan metin GEÇİCİDİR  ve şu anda mevcut yapımızın kat ve kat üzerindedir. Amaç, Kıbrıs Türk gençliğinin yasal yoldan başta Türkiye olmak üzere avrupa ve diğer ülkelere açılmasını sağlamaktır. Bu yol zorlu olabilir ancak başka çıkış yolumuz da yoktur. Zaten siyaseten Kıbrıs sorunu çözülse de çözülmese de futbolda çıkış yolumuz yine KOP olacaktır. Unutulmaması gereken  uluslar arası hukuğun sanal olmayıp, ağlama duvarına benzememesidir.

***

Küçük bir anı: MAGEM Spor Salonu açılacak. Açılışta gençliğin moralini yükseltmek ve motivesini artırmak için Fenerbahçe genç  erkek voleybol takımı salon açılışına davet edilir. Sunulan öneri de forma ile çıkmanız gerekmez, antreman tişörtleri de kullanılabilir.
Gelen Cevap: Davetiniz  için teşekkürler. Türkiye Voleybol Federasyonu’na davetinizi ilettik.  Tanınmamış bir ülke olduğunuzdan, bizlerin KKTC’de maç yapması CEV (Avrupa Voleybol Federasyonu) tarafından cezalandırılabilir.  Yorumu DUAYENLERE bırakıyorum.

Bu yazı toplam 1559 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar