1. YAZARLAR

  2. Tayfun Çağra

  3. Üç-beş bin lira…
Tayfun Çağra

Tayfun Çağra

Üç-beş bin lira…

A+A-

 

“Üç-beş bin liranın lafı mı olur!”
Bu sözü kim söylüyor?
UBP Genel Başkanı ve Dışişleri eski bakanı Hüseyin Özgürgün.
Neden söylüyor?
Geçtiğimiz gün manşet yapmıştık;
“Çiçek Başkan” diye…
Neden yapmıştık?
Çünkü Dışişleri Bakanlığı’na kesilmiş faturalarla alınan çiçeklerin eski bakan Hüseyin Özgürgün’ün Lefke’deki evine dikildiğini iddia ediyordu çiçek evi sahibi Gönül Şekerci.
İddialarını devam ettiriyor ve bu faturaların karşılığı olan 15 bin TL’yi de almadığını söylüyordu.
Daha neler söylüyordu;
Bakanlıktaki çiçeklerin bakımlarını ve aranjmanlarını yaptığı için her gün bakanlığa gittiğini ancak sözkonusu faturalarla verdiği çiçekleri bakanlıkta görmediğini, fakat bazı çiçekleri Özgürgün’ün evinde gördüğünü de öne sürüyordu.
İddiaların dahası var ama amacımız bütün iddiaları burada tekrarlamak değil.
Şunu söylemek istiyorum; Tam olarak değilse bile yazının başındaki birinci cümleyi hiç çekinmeden söyleyen bir kişi, bunu söylemeden demokratik ülkelerde hemen istifa ederdi.
Ancak bizde olmuyor, olamıyor nedense!..
“Üç-beş bin TL’lik bir olayı gündeme taşımak kin ve nefrete dayalı olan bir şeydir” diyerek olayı hafifletmeye çalışan UBP Genel Başkanı ve eskİ Dışişleri Bakanı Özgürgün aslında iddiaları yalanlamıyor ama “üç-beş bin lira için değmez” anlamına gelen sözler sarfediyor.
Haberle ilgili dün Özgürgün’ün avukatından bir yazı geldi bizlere… Kendi açılarından olayı aktarıyorlar. Faturalar üzerinde imza olmadığını hatırlatıyorlar.
Ne yazık ki olmayabiliyor çünkü bazı faturalara imza atarak sorumluluk almaktan bazı çalışanlar kaçınıyor. Bu sorunu gazete olarak biz de yaşıyoruz, oradan biliyoruz.
İddia sahibi Gönül Şekerci’nin Özgürgün’ü tanımadığı da söyleniyor yazıda… Olabilir, ille de bakanı tanıması gerekmez çiçek göndermesi için… Zaten bakan sekreterinin çiçekleri sipariş ettiği de anlatılıyor Şekerci tarafından…
Sonuçta ortada Özgürgünle ilgili bir iddia daha var. Daha önce de trafik cezalarının silinmesi gibi bir konu vardı. Spor kulüplerine (ne ilgisi varsa) Dışişleri Bakanlığı’nın ödemeler yapması gibi bir konu vardı. Şimdi de çiçek konusu var.
Elbette ki Özgürgün’ün avukatı vasıtasıyla gönderdiği cevabi yazıyı da yayınlıyoruz ancak madem ki herhangi bir istifa veya herhangi bir soruşturma yok, çiçekçinin iddialarıyla Özgürgün’ün cevabi yazısını ve açıklamalarını halk değerlendirecektir.

Bu yazı toplam 1820 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar