Erdinç Gündüz

Erdinç Gündüz

TOMA aşkı

A+A-


Cümleten takmışınız TOMA’ya...Herkes itiraf etsin. İstanbul’daki Gezi Parkı olayları ve sonrası olmasaydı TOMA’yı hiç tanımayacak, bilmeyecektiniz. Ne zaman ki, Taksim Meydanı’nda tüm heybetiyle çıkıverdi ‘çapulcular’ın karşısına, TOMA denen şey ünlü mü ünlü oluverdi. 
Aslında yaptıklarını yapmak için üretilmemişti TOMA’cık.  Her ihtimale karşı (!!!) yapılmıştı. Bir gün gerekirse,  elde bulunsun diye.... Memleketi bölme hedefi güden ‘bölücüler’; ülkeyi satmaya çalışan ‘vatan hainleri’;  akılları hep yezitlikte olan ‘çapulcular’; memleketi karıştırmaya çalışan, rejime karşı çıkan ‘anarşistler’ ansızın ortaya çıkarlarsa diye....  Ve korkulan oldu sonunda. Ortaya çıktılar ve TOMA’lar da derslerini verdiler bu gafillerin. Bu kadar basit işte....
Kıbrıs mı ?
Siz farkında bile değilsiniz ama Kuzey Kıbrıs, sandığınızdan çok daha tehlikeli bir yerdir.  Aynı Türkiye’de olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta da ‘bölücüler’, ‘vatan hainleri’, ‘piç’ler, ‘dinsizler’, ‘çapulcular’, ‘anarşistler’ vardır. Arada bir ortaya çıkıp eylemler yapıyorlar ama bu eylemlerin daha da büyümeyeceğine kim garanti verebilirdi ki ?  Bu eylemler büyürse, nasıl bastırılacaktı ki ?
Ne gerekiyorsa o yapıldı.  Önce, aynı Anavatan’daki gibi özel olarak eğitilmiş ve yetiştirilmiş ‘Özel Birlikler’ kuruldu.  Amerikan filmlerindeki gibi,  ürkütücü görünüşlü  özel giysileri, kapkara özel kaskları, kalkanları, kapkara coplarıyla,  yılanın başının nasıl ezileceği öğretildi tümüne.  Eylemciyi etkisiz hale getirmek için copun nasıl kullanılacağı  anlatıldı ayrıntılarıyla. Aynı Anavatan’daki gibi....
Ama birkaç eksik daha vardı. Örneğin TOMA da olmalıydı. Anavatan’da kullanılmış ve çok etkili olmuştu.  Öyleyse TOMA sahibi olunmalıydı.... GKK öyle karar vermişti. Birileri çıkıp “Durun yahu..Ne gerek var ?” demedi. Belki de diyemedi.  İhaleye de çıkıldı ve siparişi de verildi. Ha geldi ha geliyor. Veya gelmiştir de bizim haberimiz bile olmadı.
Bir başka eksik de ‘Biber Gazı’ydı.... Anavatan’da o da denenmiş ve mükemmel bir sonuç alınmıştı. TOMA’yla beraber ‘Biber Gazı’ ihalesi de yapıldı mı ? Çevik Kuvvetim’izin elinde ‘Biber Gazı’ da var mı ? Bilemiyoruz.  Ama büyük bir olasılıkla bu eksik de tamamlanmıştır.
Eksiklerin tamamlanmasından sonra şimdi, varsa erkek olani  çıksın ortaya... Çapulculara, vatan hainlerine, satılmışlara karşı her türlü önlem alınmış durumda... Gerçek vatanseverler yataklarında rahat ve huzur içinde uyuyabilirler artık. Kendileri için huzuru sağlayanlara da şükranlarını sunabilirler gönül rahatlığıyla. Ama ‘güc’ü görmek için birazcık beklemeleri gerekecek. En yakın Milli Bayram’da doldursunlar tören alanını ve alkışlasınlar resmi geçitte boy gösterecek olan TOMA’yı da  bu ülkede gerek duyup TOMA satın alanları da.
Ve ‘özel’ bir gün daha beklesinler sabırla... TOMA’nın da, -ve büyük bir olasılıkla-  ‘Biber Gazı’nın da, kendi insanlarına karşı kullanılacağı günü.

Bu yazı toplam 2033 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar