Erdinç Gündüz

Erdinç Gündüz

TOMA

A+A-

Tanışacağız en nihayet. Hasret bitecek. Orda burda görüyor, izliyorduk ama tam olarak nedir bilmiyorduk.  Hatta biraz da yeriniyor, üzülüyorduk  “Bizde neden yok...” diye. En büyük ihtiyacımız olan TOMA’nın aşkıyla yanıp tutuşuyorduk toplum olarak. Nihayet kavuşuyoruz. TOMA da rahatlayacak, biz de.

Ülkemize, milletimize ve büyüklerimize hayırlı, uğurlu olsun.

TOMA....Çok özel bir araca verilen özel bir isim sadece.  Mercedes-Benz gibi; Toyota-Corola gibi, Suzuki-Swift gibi....Aynı onlar gibi işte... Çok büyütmeyin gözünüzde.

TOMA....TOMA..... TOMA....

Ağzınızı doldura doldura tekrarlayın beş-on kez....Tekrarladıkça daha da hoşunuza gidecektir.

Açılımı da çok hoş...”Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı”... TOMA.... Açılıma dikkat...”Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı”.

Siz.... Toplumsal olaylarda var mısınız ?  ‘Toplumsal Olay’ nedir ki ? Üç-beş baldırı çıplak’ın gerekli gereksiz, sebepli sebepsiz sokaklarda ‘olay’ çıkarması değil mi ? Siz onlardan mısınız ? Öyleyse neden endişe edeceksiniz ? Endişelenmeyin. 

Daha da önemlisi ‘Toplumsal Olay’ çıkarmak için önce ‘Toplum’ olmanız şart. Siz ‘Toplum’ musunuz ?  Siz, onun bunun çocuğu, nereden ne zaman ve niçin ortaya çıktığı belli olanlardan değilseniz eğer TOMA’nın ‘kapsama alanı’ dışındasınız demektir.  Korkacak birşey yok.

Eyyy sürekli toplumsal olaylar çıkaran gafiller....Eyy  vatan hainleri... Eyy  toplum düşmanları.... Eyy  Rum dostları.... Eyy  işçiler, memurlar, öğretmenler, emekliler.... Hatta ve hatta eyy öğrenciler.....Dikkat..Bu araç özel olarak sizler için, haberiniz ola.

Bundan böyle sokaklara döküldüğünüzde  aslanlar gibi, TOMA çıkacak karşınıza...

Aklınıza her estiğinde ‘toplumsal olaylar’a neden olduğunuzda TOMA  haddinizi bildirecek...

Bilin ki bundan böyle karşınızda sadece özel eğitilmiş, coplu, kalkanlı, özel başlıklı devlet güçleri olmayacak. Siz daha başınızı coplardan kaldıramadan köşeden görünecek bizim TOMA’cık. Artık tüm ağırlığı ile üzerinizden mi geçer, su mu püskürtür, biber gazı mı püskürtür, devam ederseniz, makineli tüfek kurşunu mu yağdırmaya başlar ? Bilemem. Aynı sinema filmlerinde ve  Anavatan televizyonlarının haberlerinde sıkça gördüğümüz gibi olacak, haberiniz ola.

Siz bilirsiniz.....Ama ayağınızı denk alın artık.

Öyle gerekli gereksiz sokaklara dökülmekten vazgeçin bir kere... Açlığınızı bahane etmeyin; maaşlarınızı ve maaşsızlığınızı da; birseysel haklarınızı ve toplumsal haklarınızı da...

Bahaneler arayıp arayıp sokaklara dökülüp hükümet aleyhine sloganlara da son vermelisiniz. Hele hele büyüklerimizle ilgili düşüncelerinizi sakın dile getirmeyin.

Uslu ve itaatkar çocuklar olmayı öğrenmelisiniz. Yoksa TOMA ile tanışırsınız. Arkasından da ne gelir bilemem.

Bu yazı toplam 2094 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar