1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. “25 kişilik asker grubunda bir tek ben hayatta kaldım... Arkadaşlarımın akıbetini öğrenmek için bana yardım ediniz...”
Sevgül Uludağ

Sevgül Uludağ

0090 542853 8436/00357 99 966518

“Tekke Bahçesi’nde bazı kayıplar gömülü olabilir… Kazı yapılsın…”

A+A-

Lefkoşa, 8 Nisan 2014 (T.A.K): Küçük Kaymaklı Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, 1963 olaylarında kaybolan bazı Küçük Kaymaklılıların Tekke Bahçesi’nde gömülü olabileceğini söyleyerek, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’ndan yardım istedi.

Yorgancıoğlu, bu bilgiyi değerlendireceklerini ifade etti.
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu bugün Canev Denner Başkanlığı’ndaki Küçük Kaymaklı Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği heyetini kabul etti.

CANEV DENNER
Dernek Başkanı Canev Denner kabulde yaptığı konuşmada, 1963 olaylarından sonra değişik bölgelere dağılan Küçük Kaymaklılıları bir araya getirmeyi hedeflediklerini anlattı.
Denner, 1963 olayları nedeniyle çok sayıda ailede “kayıplar” olduğunu da kaydetti ve “kayıplar”ın bulunması için çalışma yapılması gerektiğini anlattı.
Konuyla ilgili söz alan, Dernek yetkililerinden Ali Zeybekoğlu ve Sevgi Alibaba, Küçük Kaymaklı’da kaybolan bazı kişilerin Tekke Bahçesi’nde gömülü olabileceğine dair duyum aldıklarını ifade ederek, Yorgancıoğlu’ndan yardım istedi.

YORGANCIOĞLU: “SONUÇ NE OLUR BİLEMEM AMA BU BİLGİ DEĞERLENDİRİLMELİ”
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu da yaptığı konuşmada, “kayıplar”ın bulunması konusuyla ilgileneceklerini belirtti.
“Sonuç ne olur bilemem ama bu bilgi değerlendirilmeli” diye konuşan Yorgancıoğlu, bulunan her “kayıp”la geçmişle bağ kurulup geleceğin sahiplenildiğini söyledi.
Yorgancıoğlu, “Kaymaklı’yı bu kadar seven insanların bir araya gelmesi Kaymaklı için önemli” diyerek, dernek yetkililerine faaliyetlerinde başarılar diledi.
(TAK Ajansı Haber Bülteni’nden – 8.4.2014)

Bu yazı toplam 1353 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar