1. YAZARLAR

  2. Tayfun Çağra

  3. Tatmin edilene kadar…
Tayfun Çağra

Tayfun Çağra

Tatmin edilene kadar…

A+A-

 

UBP Kurultayı sonunda bitti.
Çıkan sonuç İrsen Küçük’ün lehine gibi görünse de gerçekte öyle değil gibi…
Bütün istihdamlara, karışmacılığa rağmen iki başkan adayı arasındaki fark, 1. sonuca göre daha da azalarak sonuçlandı.
Bundan sonra UBP içindeki gruplar biter mi, her şey süt liman mı olur sanmam. Bir süre seçim sonucunda Ahmet Kaşif’in İrsen Küçük’ün elini havaya kaldırıp birlikte selam vermeleri gibi suni bir hava sürer ancak sular kaynamaya devam eder.
Ta ki gruplardaki herkes, en azından grupları yürütenler bir şekilde tatmin edilene kadar.

/////////////

Eroğlu ve Anastasiadis
Kıbrıs’ın güneyinde de seçimler sonuçlandı ve DISI Başkanı Nikos Anastasidis Kıbrıs Cumhuriyeti’nin 7. Başkanı oldu. Kıbrıs’ta barışın yakalanması ve çözümün bulunması için ‘sol’un iki tarafta da Saray’da olduğu bir dönem de Hristofyas’ın gitmesiyle kapanmış oldu.
Şimdi iki tarafta da sağcı dünya görüşleri en üstte… Derviş Eroğlu’nun görüşleri zaten biliniyor. Ancak Anastasiadis 2004’te Eroğlu’nun tersine Annan Planı’na evet derken, şimdi müzakerelerin başlaması halinde takınacağı tavır merak ediliyor. Seçimleri kazandıktan sonraki ilk demecinde “müzakereler için zamana ihtiyacımız var, ilk iş ekonomi” dedi zaten… Bundan sonra ne olacak göreceğiz. 

///////////////

Yoğun işler!
Meclis Genel Kurulu dünkü toplantısı ertelendi. Ertelenme nedeni yoğun işler!..
Nasıl yani?
Meclis iş değil mi?
Hangi yoğun işler… Hangi yoğun işlerden sonra Meclis’e sıra geliyor? Galiba şimdi de 7 Nisan’a kadar, yani Lefkoşa Belediye seçimleri bitene kadar da meclis genel kurulunu erteleyecek yoğun işler sürecek gibi…

///////////

 

1 KWs=47.33 TL
1 KWs elektrik tüketen fatura sahibinin 47.33 TL ödemesi istendi. 1 KWs’in karşılığı 0.40 kr ama fatura tutarı 47.33 TL. Bunun da nedeni 25. 25 TL olan maktu ücret, 17.99 TL olan sokak aydınlatma ücreti, 4.30 TL olan KDV. Böylece 0.40 TL oldu mu 47.33 TL...
Vatandaş soruyor; Bu nasıl olur?
Sokak aydınlatması da şimdi hem belediye, hem de elektrik kurumu tarafından yani iki yerden tahsil edilirken ve faturanın gittiği yerde sokak aydınlatması diye bir şey yokken, 1 KWs tüketime nasıl 47.33 TL ödenir diye soruluyor.

Bu yazı toplam 1315 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar