1. YAZARLAR

  2. Tayfun Çağra

  3. Tansiyon nasıl biter!
Tayfun Çağra

Tayfun Çağra

Tansiyon nasıl biter!

A+A-

 

Kendimden bir sağlık öyküsü…
Okuyun lütfen! Çünkü okuduğunuza pişman olmayacaksınız. Hele tansiyon hastasıysanız ve ilaç kullanıyorsanız…
13 yıldır tansiyon hapı kullanıyorum. Hiper tansiyonum vardı.
‘Vardı’ diyorum çünkü şimdi yok ve hapları kestim.
Peki nasıl?
Doktorlar genelde hastalarına tansiyon hapı başlattıklarında “artık ömür boyu kullanmak zorundasın” derler.
Ben de öyle biliyordum ama Dr. Mehmet Tufan “senin tansiyonunu lazerle yok ederim” deyince açıkçası önce bir irkildim, durdum ve düşündüm.
Bir alternatif tıptan sözediyordu ve lazerin ne olduğunu, nasıl bir etki yaptığını veya yapmadığını veya herhangi bir yan etkisi olup olmadığını bilmem gerekiyordu.
***
İnternetten araştırmaya başladım, lazerin kullanıldığı yerler ve etkileriyle ilgili bazı yazılar okudum. Baktım ki herhangi bir zarardan bahsedilmiyor.
İki aylık bir karar verme sürecinden sonra “tamam” dedim.
Eylül başında Dr. Mehmet Tufan’ın Demirhan’daki lazer tedavi merkezinde tedaviye başladım.
O tarihte 2 tane tansiyon hapı içiyordum. Tedaviye başladıktan bir hafta sonra bir hapın yarısını almaya başladım yani yarısını kestim. Bir hafta sonra da diğer hapın yarısını kestim.
Bu arada tansiyonumu sürekli ölçüyorum. Yükseliş yok, hatta düşüş var. Bu süre içinde bir kez yükseliş hissettim. O da bir gün sonra geçti. Tedavi devam etti.
***
İki ay bitmeden aldığım iki yarım haptan birini tamamen kestim. Sadece bir hapın yarısını alarak tedavi süreci devam etti. Sonunda bugün itibarıyla 15 günü geçen bir süre önce o yarım hapı da kestim.
Şimdi hiç tansiyon ilacı kullanmıyorum.
Tansiyonum mu? Alt değer de üst değer de normal.
***
Tabii, bu aşamada şunu da söylemekte fayda var;
Yaşam şartlarınızı biraz değiştirip, yediğiniz, içtiğinize de dikkat etmeniz gerekir.
Örneğin, stresi hayatınızdan mümkün olduğunca atabilmeniz gerekir.
Becerebilir miyiz bunu, tam olarak mümkün değil belki ama ne kadar gayret ederseniz o kadar iyi sonuç verecektir.
Ve yedikleriniz, içtikleriniz. Doktorun sürekli vurguladığına göre vücuttaki kanın alkali-asit dengesini çok iyi dengelemek gerekiyor.
Bunun için de mümkünse kahveden uzak duracaksınız, gazlı içecekleri hayatınızdan çıkaracaksınız, eti haftada 2’den fazla almayacaksınız gibi ve mutlaka yeşilliği artıracaksınız. Özellikle kırmızı renkliler örneğin, domates, biber, turp, pancar gibiler çok önemli…
Arada aldığınız ve zararlı olduğunu bildiğiniz yani dengeyi bozacağını bildiğiniz yiyecekler varsa mutlaka ki fazlaca alacağınız suyla bu zararı nötrleştirebilirsiniz. Ve tabii ki sürekli su… Gerçekten de su, hayatınız olacak.  
***
Yaklaşık böyle bir tedavi süreci ve sonrası… Tansiyondan çekenler numarasını hemen vereceğim Tedavi Merkezi ve doktoru mutlaka aramalılar… 245 42 72 Merkezin telefon numarası. İlaçla tedavi etmeye alışmış doktorlar bu işe ne der bilemem ama yaşanan durum da bu.
***
Tabii ki sadece tansiyon için değil, herhangi bir ağrıda lazer büyük oranda çözüm olabiliyor. Fıtıklar, baş ağrıları, vücudun herhangi bir yerindeki herhangi bir ağrı… Lazeri mucize olarak algılamak mümkün.
***
Tabipler Birliği doktor reklamı! yaptım diye bana kızar mı bilemem ama bu yazıyı yazmam gerekiyordu. Tansiyon haplarımı kestirten tedaviyi anlatmam, sadece kendime saklamamam önce bir insanlık gereğiydi. Sonra da meslek gereği bir bilgilendirme yapmak önemliydi çünkü tansiyonu düşürmek veya başka bir rahatsızlığı dindirmek için sürekli ilaç içmek bedenimizin normal çalışmasını da engelliyor.
İlaca çok da olumlu bakmayan Dr. Mehmet Tufan’ın uyguladığı tedaviyle bazı durumlarda ilaçsız yaşamanın nasıl olabileceğini öğrendiyseniz bunu paylaşmak da ayrı bir keyif ve rahatlama yaratıyor ki bu yazıyı da yine kendimin rahatlaması ve vücudumun mutluluk hormonu salgılaması için yazmak durumundaydım!

Bu yazı toplam 4934 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar