1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. Sampson’un söylediklerine isyan eden Mikis Theodorakis, Makarios’a onu şikayet etmeye koşmuş, düşkırıklığına uğramıştı…
Zeki Kayalp

Zeki Kayalp

Suçlu kim?

A+A-

KK-MTG maçını Ruso’da izledim. Peşinen kötü bir doksan dakika olduğunu ve KKTC’de futbol oynanmadığını söyleyebilirim. Birkere, şunu herkes iyi bilmeli; Ülkemizde futbol üzerinden dönen rantın peşinden koşanlar, bu sektörde kârlı olanlardır. UEFA ve FIFA’daki usülsüzlükler KKTC futbolu yanında hiç kalır. Kimileri para kazanma derdine, kimileri reklam peşinde. Kimileri şikeyi ört-pas etme derdinde. Futbolun ne F’si ne de L’si kimsenin umurunda değil. Soru yöneltseniz, mazaret üzerine mazaret, ağlama üzerine ağlama dinlersiniz. 

Çıkartmışlar “sezonun ilk maçı” diye bir klişe cümle, herkes o cümlenin arkasından kandırılıyor. Halbuki, top oynayamadığımızı, aklımızın fikrimizin hafta sonu oynanacak, FB, GS, BJK maçlarında veyahut kuponlarda olduğunu ısrarla saklıyoruz.

KK-MTG maçı da Totthenam - Man City ve BJK - FB maçının gölgesinde kalan doksan dakikaydı.
Her iki takımın bütçesi = Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi ASTANA’nın bütçesi. Hiç kimse kusura bakmasın ama ister sezonun ilk maçı, ister ortası, isterse de son maçı olsun. Adam çıkar ve 5 pas arka arkaya  yapar. En azından giyilen dünya markası ayakkabıların hakkı verilir. (Kötü ayakkabı alınsa futbolcu küser oynamaz da)

Biz ne yapıyoruz? Topla oynayacağımıza, topla kavga ediyoruz. Basit futbol yerine karmaşık futbolu seçiyoruz. Çünkü Türkiye liginden esinleniyoruz. Böyle olunca da futbolu yüzümüze gözümüze bulaştırıyoruz.
MTG doksan dakikada bir kanat organizasyonu yaptı. O da tehlikeli oldu. Başka ne yaptı diye sorarsanız? HİÇBİRŞEY.

Peki KK ne yaptı? Onlar da 25 metreden müthiş topa vurdular. GOL oldu.
Peki başka? Benim hatırladığım yok. Ya sizin?
Sezonun ilk maçı deyip kendimizi avutalım.
Peki suçlu kim?
Değerinden fazla gösterilen futbolcular mı?
Sezona çok iyi hazırlandık diyen teknik adamlar mı?
Şampiyonluk parolası ile yola çıkan yöneticiler mi?
Türkiye ligi mi?
Yoksa, kuponlar mı?

Bence suçlu yok. Çünkü memleket bu düzeni SEVİYOR. Hatta, BAYILIYOR.
KKTC “Copy-paste” düzenine yatkın bir toplum olarak aynaya bakmaya utanıyor. Halbuki, aynaya bakılsa, kimin suçlu olduğu bir çırpıda ortaya çıkar. Çünkü, ayna yalan söylemez. Ayna abartmaz. Ayna olduğunuzdan farklı göstermez.
Haydi, bir de aynaya bakalım.
Belki suçlunun kim olduğunu görürüz.
Sizce suçlu kim?

Bu yazı toplam 1611 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar