1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. St. Hilarion’da olası gömü yeri...
Sevgül Uludağ

Sevgül Uludağ

0090 542853 8436/00357 99 966518

St. Hilarion’da olası gömü yeri...

A+A-

St. Hilarion yöresinde olası bir gömü yerini önceki gün bir Kıbrıslırum şahitle birlikte Kayıplar Komitesi yetkililerine gösterdik. Aynı şahit daha önce bölgede başka bir noktayı göstermişti ancak dün farklı bir nokta göstererek buraya 63 “kaybı” bir Kıbrıslıtürk’ün gömülmüş olabileceğini anlattı. Kıbrıslırum şahit bu bölgede 63 sonrası askerliğini yaparken bazı insan kemiklerine rastlamıştı.


Yerobaba ailesinden teşekkür plaketi...

1974’te Sinde’de (İnönü) “kayıp” edilen iki kardeşinin gömü yerinin bulunmasına yaptığımız katkılardan ötürü geçtiğimiz Perşembe akşamı Yorgos Yerobaba bize Yerobaba ailesi adına teşekkürlerini ileten bir plaket sundu. Lisili olan Yorgos Yerobaba kardeşlerinden geride kalanların bulunması için yaptığımız katkılara sonsuz teşekkürlerini iletti. Andonis ve Yangos Yerobaba, 11 Temmuz 2013 Perşembe günü saat 16.00’da Dromolakşa köyünde toprağa verilecek.

***

Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum gençler Trodoslar’da birlikte kamp yapacak

Kıbrıs Dostluk Programı (Cyprus Friendship Programme) çerçevesinde, 20 Kıbrıslıtürk ve 20 Kıbrıslırum genç, Temmuz ayında Trodoslar’da bir haftalığına birlikte kamp yapacak. Trodoslar’daki Aynikola köyünde gerçekleştirilecek kampın organize komitesinde Aynikolalı bazı Kıbrıslıtürkler de bulunuyor. 15-18 yaş arası gençler için düzenlenecek bir hafta süreli kampta basketbol, voleybol, karate gibi sportif aktivitelerin yanısıra doğa yürüyüşleri, tarihe ilişkin atölye çalışmaları, hafta boyunca Türkçe ve Rumca öğrenimi, tiyatro çalışmaları, film gösterimleri olacak. Kampa katılım kişi başına 100 Euro’luk ücrete tabi.
Daha fazla bilgi için:
Münir Mehmet 05428513494  mehmet.munir@yahoo.com

Bu yazı toplam 1593 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar