1. YAZARLAR

  2. Erdinç Gündüz

  3. Sosyal medya - Yorumlar
Erdinç Gündüz

Erdinç Gündüz

Sosyal medya - Yorumlar

A+A-


Sosyal Medya,  -kadın-erkek-öğrenci-çocuk-çocuk-esnaf, iş adamı hiç farketmez-  insanların hayatının bir parçası haline geldi. Çoğu kişi,  trafik kazaları,  ecelle ölümler,  spor, magazin, evlenmeler-boşanmalar, siyasi haberler, arkadaş birliktelikleri, yani  aklınıza gelebilecek her şeyi sosyal medyadan izliyor artık.  Gazeteler veya TV haberlerine bakmayanlar bile var. Sosyal medya kahramanı yazarlar (!) da bir yana.  Bu işin sonu nereye varır, hiç bilemem.

İşte size, oradan-buradan, her konuda, sosyal medyadan derlediğim birkaç haber ve hemen altındaki ilgimi çeken yorumlardan seçmeler. Okuyun ama düşünerek okuyun. Hem haberleri, hem yorumları. Bu işin sonunun nereye varacağını siz de hayal etmeye çalışın birazcık.

• Haber: Dört-beş kişilik bir grup, Dışişleri Bakanlığı’nın kapısına siyah çelenk koydu....
Yorum: Beş kişiden fazlasını toplayamadılar. Ayıp olmayacağını düşündüler. Bu nedenle de siyah çelengi Bakanlık kapısına, çiçekçi ile göndermediler.

***

• Haber: İstanbulda,  İrlandalı bir turist,  bir marketteki buzdolabından bir şişe su almaya çalışırken yanlışlıkla bir şeyler yerlere saçılmış. Market sahibi çok kızmış, turistin üstüne yürümüş. Tartışma kavgaya dönüşmüş. Çevredeki esnaf da İrlandalıyı terbiye etmek için seferber olmuş. Gelgelelim, İrlandalı kendisine, sopalar, sandalyelerle saldıran on-onbeş kadar kişiyi bir güzel dövmüş.
• Yorum: Bir Türk’ün dünyaya bedel olduğunu sanan Türk’ün karizması yerle bir. İrlandalı’da Türk kanı var mı araştırmalı.
 

***

• Haber: Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi ve Türkiye Kupası fikstürünü hazırlamak için kur’a çekimi yaptı. Takımlar listesinde YDÜ Bayan Basketbol Takımı’nın adı yoktu. Listede ‘YDÜ Bayan Basketbol Takımı’ yerine ’14’üncü Takım’ yazıyordu...
• Yorum:   Ana’dan Yavru’nun kıçına bir kakma daha. Eyyy YDÜ. Ne işin var senin Türkiye Basketbol Liginde ? Otur oturduğun yerde. E yavruya eee  eeee...

***

• Haber:  Türkiye’nin yeni seçim hükümetinde, bir de TC tarihindeki ilk ‘başörtülü’ kadın Bakan da var....
Yorum: Atatürk’ün kemikleri bir kez daha sızladı. Sıra geldi Başörtülü Kadın Başbakan’a.  Sonrasında da, RTE bırakırsa,  Başörtülü Cumhurbaşkanı gelir herhalde.

***

• Haber: Mandıradan koyun çalındı. Sanıklar, ikisi kadın üç kişi....
Yorum: Eskiden tavuk çalınırdı. Şimdi koyun çalınmaya başlandı. Sırada öküz var. Hemen arkasından da eşek Kıbrıslılar, pardon Kıbrıs eşekleri gelecek.
     

***

Vee.. daha neler neler.......

 

Bu yazı toplam 1710 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar