1. YAZARLAR

  2. Eren Şişik

  3. Son gülen iyi güler…
Eren Şişik

Eren Şişik

Son gülen iyi güler…

A+A-

 

K-Pet Süper Lig’de şampiyonluk düğümü son hafta çözüldü. 20’nci hafta şampiyonluğa havlu attığı konuşulan, hatta teknik direktörü Ali Oraloğlu ve oyuncuların dâhil herkesin şampiyonluk şansı kalmadığını düşündüğü Mağusa Türk Gücü mucizevî bir şampiyonluk elde etti. Böylesi bir maçta hele hele küme düşmüş bir Yeniboğaziçi maçında durup da teknik taktik konuşacak değilim. Zaten böyle maçlarda teknik taktik değil, oyuncuların hırsı, özgüveni ve baskıyı kaldırma durumları ön plana çıkar.

Yeniboğaziçi Stadı’nda oynanan karşılaşmada Mağusa Türk Gücü tarihi bir şampiyonluğun altına imzasını attı. Stada ilk gittiğimde beklediğim MTG taraftarı yoğunluğunu göremedim desem yeridir. Açık tribün bomboş, sadece kapalı tribünde MTG taraftarı vardı. Maça hızlı başlayan ekip MTG oldu. Lefkoşa’dan Yenicami’nin 2-0 önde olduğu bilgisi geldiğinde hem MTG yedek kulübesi hem de taraftarlar kendi takımları gol atmış gibi sevindi. Bu gollerden sonra MTG’nin baskısı da arttı. Ancak karşılarında Ersoy vardı. Ersoy ilk yarıda en az 2-3 net pozisyonda gol izni vermedi. Buna bir de MTG’li oyuncuların kaçırdığı goller eklenince baskı gitgide arttı. İlk yarıda gol sesi çıkmazken, ikinci yarıya MTG golle başladı. İşte bu andan itibaren heyecan katsayısı gitgide arttı. Tribünlerde çok büyük bir heyecan vardı. Biz de aşağıda bu heyecanı yaşadık. GAÜ Çetinkaya’nın maçı 2-1’e getirdiğini öğrendikten sonra ise baskı çok daha fazla arttı. Ancak MTG’nin skoru 2-0’a getirmesi Yeniboğaziçi Stadı’nı bayram yerine çevirdi.

Maçın son düdüğü çaldığında ise kulaklar bir anda Lefkoşa Şehit Hüseyin Ruso Stadı’na çevrildi. Tüm futbolcular oradaki maçın son 3 dakikasını kenetlenerek dinledi. İnanılmaz bir heyecanın yaşandığını ve gözyaşlarına hâkim olamayan futbolcuları gördüm. MTG bu şampiyonluğu çok istiyordu. Bu netti. Lefkoşa’daki maçın bitiş düdüğüyle birlikte sahada inanılmaz bir mutluluk ve gurur, mutluluk gözyaşları vardı.

Kesinlikle şunu belirtmek lazım ki MTG küllerinden doğdu. 10 yıldır şampiyonluğa hasret bir camianın mutluluğu görülmeye değerdi. Sezon başından beridir; GAÜ Çetinkaya mı, Binatlı mı, Gençler Birliği mi derken MTG bu takımlardan sonra telaffuz ediliyordu. İşte bu takım kalktı önündeki Lefke dâhil 4 takımı birden geçerek şampiyonluk ipini göğüsledi. Teknik direktör Ali Oraloğlu tarihte altın harflerle yazılıydı, bir kez daha tarih yazdı. MTG’nin 8 şampiyonluğunun 7’sinde baba ve oğul Oraloğlu’nun imzası var. Bu kolay bir şey değildir. Hafta arasında da Ali Oraloğlu ile görüşmüştük, onun için özel bir maçtı. Futbolcuları da ona bu gururu yaşattı. 10 yıl önce kaptanlık pazubandıyla kaldırdığı kupayı bu kez takımın teknik direktörü olarak kaldırdı.

Kalede Türkkan’ıyla, savunmada Tekpınar, Lewis, Kayalılar ve Sami’siyle, orta alanda Nurettin’i Erol’u, Uğur’uyla ileride Emre’si, Kabore’si ile ve adını saymadığım MTG formasını bu sezon terleten herkese bu şampiyonluk analarının ak sütü gibi helal olsun… Direndiler, savaştılar, emek ettiler ve yüreklerini ortaya koyarak tarihe “2015-2016 SEZON ŞAMPİYONU MAĞUSA TÜRK GÜCÜ” yazdırdılar. Takıma baktım da daha önce şampiyonluğu yaşamış iki oyuncu var. Biri Hüseyin Kayalılar, biri de Yasin Kurt. Bu oyuncular dışında Süper Lig şampiyonluğu yaşamış oyuncu yoktu. MTG ligde yalnızca bu hafta hariç iki kez lider oldu. 26.haftada liderliğe yükseldi… Klasik bir laftır ama “SON GÜLEN İYİ GÜLDÜ”

MTG bu şampiyonlukla ilkleri başardı… MTG bu şampiyonlukla tarih yazdı… MTG bu şampiyonlukla 5 yıllık Lefkoşa hegemonyasına son verdi… MTG bu şampiyonlukla 10 yıl aradan sonra Mağusa halkına Süper Lig şampiyonluğu coşkusu yaşattı… Tebrikler MTG…

Bu yazı toplam 1548 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar