1. YAZARLAR

  2. Necmi Belge

  3. Serdarlı joker hakkını kullandı
Necmi Belge

Necmi Belge

Serdarlı joker hakkını kullandı

A+A-

K-Pet Süper Ligi’nde son haftaların iki flaş takımı, Serdarlı ile Hamitköy’ün Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda play-out dışında kalmayı hedefleyen karşılaşmasında,  Serdarlı rakibi Hamitköy’ü 2-1 mağlup ederken, üç haftadır üst üste seriye bağladığı galibiyetlere devam etti.
Son haftaların başarılı hakemi Savaş Tilki’nin mükemmel olarak yönettiği maça hızlı başlayan taraf ev sahibi Serdarlı oldu. Santra vuruşu ile hücuma kalkan Serdarlı’da, Hamitköy’den Hamdi’nin hatasını affetmeyen maçın yıldızı Hasan Mercan daha 25. saniyede topu ağlara yolladı.
Daha düne kadar, Teknik Direktör Sedat Devecioğlu’nun yedek olarak soyundurduğu K.Kaymaklı’dan ve Yenicami’den tanıdığımız bizim Arif Mercan’ın oğlu Hasan Mercan uzun zaman sonra ilk 11’de yer almanın ödülünü attığı bu muhteşem gol ile hocasına verdi.
Aslında,  Yenicami altyapısından yetişen ve muhteşem fiziği ile dikkati çeken Hasan Mercan bir türlü hocalarının gözüne girememenin sıkıntısını hep çekti.
Bu kez, kendisine ilk 11’de yer veren hocası Sedat Deveciolu’nu yanıltmayan Hasan Mercan bir anlamda, hocasının Joker hakkını kullanmasıyla Kıbrıs Türk futboluna adım attı.
Oyuna 1-0 önde girmenin moral motivasyonu ile güzel bir futbol sergilemesi beklenen Serdarlı, daha 25.sn. daha seyircilerin yerine oturmadan attığı golün rehavetine erken kapılınca, bu erken gol ile şaşkına dönen Hamitköy’ün kötü oyununa ayak uydurdu.
Bu dakikadan sonra, bir orta saha mücadelesine dönen oyunda iki tarafın birbirine üstünlük kurma stratejisi hiç de yürümedi.
Her iki takımın orta sahası top tutamayınca adeta bir kör dövüşüne dönen oyunda gerek Serdarlı, gerekse Hamitköy uzun toplarla golcülerini buluşturmaya çalıştı.
Ne var ki, Serdarlı’nın gol umutları Kabore, Serdar Dural ile Salih Küçükoğlu, Hamitköy’den Hamza ile Kaan’ın markajından kurtulamazken, Hamitköy’ün gol umutları Edem ile Allen, Faye ile Kaan Arsu’nun prangasına mahkum oldu.
İnanın, bu minvalde devam eden oyunda iki takımın forvetlerini aradınsa bul. Kale içerisinde net pozisyon bulamayan Serdarlı ile Hamitköy uzaktan atılan şutlarla şanslarını denedi.
Artık, karşılaşmanın böyle sona ermesi beklenirken, 81. dakikada oyuna Emrah’ın yerine giren Rifat’ın köşe atışına mükemmel yükselen Kabore attığı kafa golü ile uykuda olan seyircileri uyandırdı.
Tabii, bu gol ile uyanan, konuk Hamitköy de oldu. Artık, ne var ne yoksa Serdarlı’nın üzerine giden Hamitköy’de kazanılan serbest vuruşu Kenan ağlara gönderdi ve skoru 2-1 yaptı.
Ancak, bu gol Hamitköy için geç olmuştu. Bu golden üç dakika sonra Savaş Tilki’nin son düdüğü Serdarlı’nın seriye devamını, Hamitköy’ün de umutlarını bir başka haftaya taşıdığını ilan ediyordu.

Bu yazı toplam 1106 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar