1. YAZARLAR

  2. Erdinç Gündüz

  3. Seçmece haberler, yorumlar
Erdinç Gündüz

Erdinç Gündüz

Seçmece haberler, yorumlar

A+A-• Kuzey Kıbrıs’ta, kalp rahatsızlıkları artmış. Kanser olaylarının fazlalığı da dikkat çekici...
Bir yakınım,   “Kıbrıs’ta hastalıksız insan yok ki.... Tansiyon yoksa, kalp teklemediyse, kanser olmadıysa, bir başka yerinde bozukluk vardır. Özellikle de kafada” der hep. Sadece yediklerimize ve içtiklerimize  bulmayın suçu. Sıkıntılı ada’nın sıkıntılı insanlarının yıllardır çektiği stres’i yabana atmayın. Sonuçlarına da şaşımayın.

• Kürt  ve Ülkücü öğrenciler çatıştılar... Tutuklananlar var artmakta....
Bu çocuklara kızmayın sakın.  Çatışma, kavga, şiddet ortamında yetişmişler.
Geldikleri ülkede, çatışmayan, kavga etmeyen yok. Herkes birbiriyle didişiyor. Politikacısından hukukçusuna, okumuşundan cahiline,  sporcusundan yöneticisine kadar. Gittikleri yere alışkanlıklarını da götürmelerini neden yadırgayalım ki ?

• Ozan Ceyhun, KKTC yurttaşlığından kendi isteğiyle ayrılmış...
Demek ki, ‘Uluslararası politikacı’  bile umudunu kesmiş KKTC’den.  KKTC
yurttaşlığını kimden ve neden ve hangi sıfatla almıştı bilmiyoruz.  Ama  hangi nedenle almışsaydı,  işine yaramamış besbelli. KKTC’nin hiç bir ülkede kabul edilmeyen kimliğini neden tutsun ki adam ?  Zaten  kendisi hem Avrupa hem de TC vatandaşı değil miydi ?

• Tavuk skandalı, restoranlara darbe vurmuş....
Aramızda tavuklara bile tecavüz edenler dolaştığını öğrenince insanlarımız paniğe
Kapılmışlar besbelli.  Haksız mıdırlar ?  Hangi restoranın tavuklarının tecavüze uğramamış olduğunu nereden bilecek ki vatandaş ? 
Vatandaşın kafasında sorular var.  “Tavuklara tecavüz eden, danalara, kuzulara tecavüz etmez mi ?”  diye... Veterinerler  ‘tecavüze uğamış hayvanlar’ı tesbit için harekete geçerse şaşırmayın.

• ‘Geçici istihdamı’na “Hayır”....
Hükümet kararlı. Bundan böyle, ne kurultaylar öncesinde veya sonrasında;
ne genel seçimler öncesinde veya sonrasında, ne de belediye seçimleri öncesinde  ve sonrasında ‘geçici istihdamı’ yapılamayacak.  Bazı politikacılar bundan çok rahatsız. Çok emin (!) kaynaklardan aldığımız bilgilere göre, ‘rahatsızlar’,  “Bunlar iktidardan gider gitmez  yasağı kaldırır bildiğimizi okuruz’ planları yapıyorlarmış.

• DP-UG MYK üyesi Hasan Tosunoğlu’nu yumrukladılar...
Ankara’da olur da Lefkoşa’da olmaz mı ? Boşuna mı demişlerdi  “Türkiye hapşurur
Kuzey Kıbrıs zatürre olur” diye. Başka özlü sözler de var... ‘Ya huyundan ya suyundan’. Veya,  ‘Üzüm üzüme baka baka kararır’. Veya,  ‘Soyundan çekmeyen soysuz olur’ gibi.
  Ankara’da, CHP Genel Başkanı  yumruklandıydı ya ? Biz de,  “Vayyy beee” demiştik ya ? Arkasından, arayı fazlaca açmadan, benzeri bir olay da Lefkoşa’da yaşandı.  DP-UG MYK üyesi Tosunoğlu yumruklandı.  Neyse ki  (!) bizim buralarda şimdilik yumruklanan parti başkanı falan değil bir MYK üyesi oldu. Sıra parti başkanlarına, oradan Bakanlara da gelir mi bilemem ?

Bu yazı toplam 2338 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar