1. YAZARLAR

  2. Eren Şişik

  3. Rakibe her zaman saygı…
Eren Şişik

Eren Şişik

Rakibe her zaman saygı…

A+A-

Doğan Türk Birliği ile Çetinkaya dün Girne’de karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan önce herkesin kafasındaki soru “Yaralı Çetinkaya acaba bu maçta kaç gol yer?” sorusuydu. Karşılaşmanın başında bir de Doğan Türk Birliği golü bulunca herkes “Acaba yine mi Çetinkaya fark yiyecek?” dedik. Doğan Türk Birliği’nin erken golünden sonra bir anlık rehavete kapılmasına Çetinkaya’nın cevabı gecikmedi ve Hüseyin Küsbeci, sarı kırmızılıları ayağa kaldırdı.

Doğan Türk Birliği yediği golün şokunu üzerinden uzun bir süre atlatamadı ve Çetinkaya golden sonra kanatlardan Sherman ve Akın’la ataklar geliştirmeye başladı. Geçtiğimiz haftaya nazaran daha istekli ve futbol oynamak isteyen bir Çetinkaya vardı. Doğan Türk Birliği’ne baktığımız zaman bu karşılaşmaya mental olarak iyi hazırlanamadıklarını gözlemledim.

Geçen hafta Çetinkaya’nın 8 gol yemesi sarı lacivertlileri kötü etkilemiş anlaşılan. Bir de maçın başında golü bulan Doğan, “Bu maç bitti” havasına erken kapıldı. İlk yarıda özellikle Sherman, Ahmet Sönmez ve Münür’e zor anlar yaşattı.

Salih Güvensoy’un ileriye çıkıp geriye dönmemesi Sherman’ın o koridoru daha rahat kullanması sağladı. Hele hele Sherman’ın çizgiye inip Akın’a attığı bir top vardı ki, belki de gol olsa Doğan Türk Birliği için işler hiçte iyi gitmeyecekti. Yine de kenardan oyuna müdahale eden Caner Oshan takımını toparladı ve ev sahibi ekip pozisyonlar üretmeye başladı. Kenan’ın attığı ikinci gol de görülmeye değerdi.

Kenan Oshan dün Doğan adına sahanın en iyisiydi. Önde baskı yaptı, pozisyon hazırladı, arkadaşlarına yardımcı oldu ve goller attı. Bunun yanında Jose Makûsa da şanssız gününde olan isimdi. Dün inanılmaz goller kaçırıp saç baş yoldurtmasına rağmen Kenan’ın attığı gollerde pası veren oyuncu oldu. Doğan Türk Birliği’nde özellikle savunmadan çıkışlarda büyük problemler var. Ahmet ve Münür’ün burada daha fazla inisiyatif alıp geriden oyun kurmaya çalışması gerek. Doğan Türk Birliği çok iyi oynamamasına rağmen kazanmasını da bildi. Ancak bu maçtan sarı lacivertlilerin çıkartması gereken çok dersler var.

Çetinkaya’da ise kadronun darlığına bir de geçen haftadan cezalı oyuncular eklenince işlerin zor olacağı belliydi. Sarı kırmızılılarda takdir edilmesi gereken özellik golü erken yemesine rağmen oyun disiplininde kopmayıp hemen beraberliği bulması idi. Zira herkesin “Çetinkaya bitti” dediği şu dönemlerde böyle geri dönüşler çokta kolay değildir.

Ben Çetinkaya’nın dünkü oyununu çok takdir ettim. Savunmasının ağır olması sebebiyle problemler yaşasa da, ileride Sherman, Hüseyin Küsbeci ve Akın iyi işler yaptı. Doğukan ve Sercan da orta alanda görevini iyi yaptı. Ancak girdiğiniz pozisyonları değerlendiremezseniz yenilmeniz de kaçınılmazdır. Dün rakibi önde basan ve uzun top oynamasına sağlayan bir Çetinkaya vardı. Bu takıma Faye ve Erdinç’in de girip form tutturmasıyla birlikte takımın ayağa kalkacağı inancındayım.

Maçın hakemi Serhan Şimşek karşılaşmada kartlarına fazla başvurmadı. Verdiği kararlarda da iki takım oyuncularını çok fazla memnun edemedi. Serhan Hoca özellikle kendisine yüksek sesle konuşan oyunculara karşı bu kadar nazik davranmamalıdır ve doğrudan kartıyla cevap vermelidir.

Bu yazı toplam 1593 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar