1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. Piskobu’da olası gömü yeri
Sevgül Uludağ

Sevgül Uludağ

0090 542853 8436/00357 99 966518

Piskobu’da olası gömü yeri

A+A-

***  Bir okurumuzun yardımlarıyla Kayıplar Komitesi yetkililerine Piskobu’da olası bir gömü yeri gösterdik…

Geçtiğimiz Salı günü (2 Eylül 2014) Kayıplar Komitesi yetkilileri Murat Soysal ve Ksenofon Kallis’e, bir okurumuzun yardımlarıyla olası bir gömü yeri gösterdik.

Bir “kayıp” şahsı defnettiğini söyleyen bir şahidin yanısıra,  bu konuda bilgisi olduğu bilinen bir başka şahit daha bize ve Kayıplar Komitesi yetkililerine bu olası gömü yerini gösterdi.
Aslen Piskobulu olmayan, 1974’te bir haftalığına köyde bulunan Kıbrıslırum şahit, kendisine verilen emir üzerine burada bulunan savaşta ölmüş bir şahsı defnetmiş olduğunu Kıbrıslırum okurumuza anlatmıştı. Kıbrıslırum okurumuz da bizi arayarak bu şahidin anlattıklarını aktarmış ve istediğimiz zaman bu yeri gösterebileceklerini söylemişti.

Kıbrıslırum şahidin tanıdığı bir başka şahit de olası gömü yerine gelerek bize ve Kayıplar Komitesi yetkililerine bir kişinin defnedilmiş olduğu noktayı gösterdiler.
Yol kenarında bir ark içerisine bu “kayıp” şahsı defnettiğini söyleyen şahit, bu konuda bizlere yardımcı olmak için okurumuzla birlikte Piskobu’ya gelerek bu olası gömü yeri hakkında bilgi verdi.
Sözkonusu “kayıp” şahsı defneden kişiyi bulan ve bu yerin Kayıplar Komitesi’ne gösterilmesini sağlayan Kıbrıslırum okurumuza sonsuz teşekkürler…


KISA BİR ARA…

Yıllık iznimin bir bölümünü kullanacağımdan bir haftalığına yazılarıma ara veriyorum… Bir hafta sonra bu sayfalarda kaldığımız yerden devam edeceğiz…

Bu yazı toplam 2044 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar