1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Özgürgün dünya evine girdi
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Özgürgün dünya evine girdi

A+A-

 

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, geçtiğimiz Perşembe günü sade bir törenle evlendi. Lefke’de aile arası düzenlenen törende gelinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çalışan ve  Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in avukat yeğeni olduğu iddia ediliyor.
Sancılı UBP Kurultayı sonrasında, kısıtlı sayıda davetlinin katıldığı gecede Özgürgün, yeni bir hayatın başlangıcına adım atmanın mutluluğunu yaşarken, bizde kendisine mutluluklar diliyoruz.

\


Ortam gerildi

UBP milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu ile bazı UBP vekilleri arasındaki gerginlik devam ediyor. UBP Kurultayı öncesi UBP’ye tekradan UBP’ye dönen Ertuğruloğlu ilk gerginliğini UBP Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy ile yaşadı. Günlerdir süren karşılıklı ‘seviyelerin’ düştüğü tartışma kamuoyuna da yansıdı.
Dün ise buna İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun söylemleri katıldı. Çavuşoğlu katıldığı  bir televizyon programında, Ertuğruloğlu’na uyarıda bulundu.
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, programda sms aracılığı ile gelen, Tahsin Ertuğruloğlu’nun yaptığı açıklamalar ile ilgili soruya net cevap verdi. Çavuşoğu, “Tahsin Bey kendi kurduğu partisi olan DGP’de iken yaptığı söylemleri rahatça söyleyebilirdi. Ancak, Ulusal Birlik Partisi’ne geçtikten sonra kişisel düşüncelerini sanki partinin düşüncesiymiş gibi söylememesi gerekiyor. Partinin yetkili organları vardır ve kararlar orada alınır. Sanırım şu an için sorunuza bu kadar cevap vermem yeterlidir. Konu nettir” dedi.

\

Tarih 28 Şubat 2013

Kürsüde UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre. Gündem dışı konuşma yapıyor. Ermenistan'ın Azerbaycan Dağlık Karabağ ve Hocalı'daki katliamlarını anlatıyor, kınıyor. Gazete çıkarıp okuyor, detay verdikçe veriyor, milliyetçi damarı tuttu, bunaltıyor...
Başkanlık koltuğunda UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Eti…
Katip koltuğunda UBP Gazimağusa Milletvekili Afet Özcafer…
Salonda başka kimsecikler yok!
Gazeteciler de mecburiyetten izliyor. Meclis tarihi bir gün yaşıyor aslında. Bir milletvekili kürsüde konuşuyor. Yönetici konumda mecburiyetten 2 milletvekili var, salon bomboş!!!

\
“Otur yerinde ne işin var fuarda”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, ‘turizm’ kısmını ‘fuarlarda gezerken” ele alırken, ‘çevre’ ise sözde kaldı.
Memlekette sayılı günler geçiren, sürekli fuarlara katılan ve gezen Üstel’in, çevreye ne gibi katkıları olduğu sorgulanır oldu.
Her gün bir yeni çevre vakası yaşandığı ülkemizde ‘Çevre Bakanlığı’  adeta tabela bakanlığından öte değil.
Dün bu konuda TDP Mağusa Milletvekili Hüseyin Angolemli’nin, “Ülkede oturman etmen, çevre bitti, sen fuar fuar gezen. Ne işin var senin fuarlarda yolla memurlarını” diye tepkisini aldı.

\
LTB çalışanları çıkmazda
Uzunca bir mücadelenin ardından iş başı yapan Lefkoşa Belediye çalışanları yine çıkmazdı. Maaş almakta sıkıntı yaşamakta olan çalışanlar artık bir an önce köklü çözümün bulunmasını istiyor.
Her ne kadar vatandaştan para toplama telaşı içinde de olsa çalışanlar, topladıkları kaynakla yine maaşlarını alabilecek miktara ulaşamadı.
Vatandaş yüksek faturalardan şikayet ederken, çalışan maaşını alamamakta. İş bırakma eylemini dillendiren ancak bunun pek bir yarar sağlamayacağı inancına kapılan çalışanlar, şimdilik beklemede…
En azından 7 Nisan’a kadar ‘sabır’ çekmekte… 

\

Hasipoğlu tatmin etmedi…
Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu’na yönelik eleştiriler sıralandı dün günboyu Meclis’te… CTP Milletvekili Arif Albayrak, Abbas Sınay, Sibel Siber sağlık konusundaki ciddi sorunları gündeme getirdi.
Eleştirilere yanıt vermek üzere kürsüye çıkan Hasipoğlu, tatmin edici cevaplar vermedi. Bunun üzerine eleştirileri dile getiren vekiller yine söz aldı.
Özellikle Arif Albayrak’ın eleştirilerini farklı anlama gayreti içine giren Hasipoğlu’na, “İsterseniz konuşmama İngilizce devam edeyim, belki anlarsınız” tepkisini ortaya koydu.

\\

7 Nisan’da yapılacak Lefkoşa Belediye Başkanlığı için çeşitli anketler yapılırken, dün Volkan Gazetesi bir anket yayınladı.

Bu yazı toplam 4117 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar