1. YAZARLAR

  2. Erdinç Gündüz

  3. Oradan- Buradan-Şuradan
Erdinç Gündüz

Erdinç Gündüz

Oradan- Buradan-Şuradan

A+A-

Eide: Son Özel Danışman

Eide  “BM Genel Sekreteri’nin son Kıbrıs Özel Danışmanı olacağım.  Bunun ‘çözüm’ için sebep olmasını diliyorum...” demiş. Bir ‘pes etme’ mesajı değil bu.  Çünkü adam hala uğraşıyor. Ama bir başka mesaj içermesi bakımından önemli.  Herhalde bir bildiği var.   Diyor ki:  “Genel Sekreterin benden sonra yeni bir Özel Danışman atamaya niyeti yok. Kıbrıs meselesinden bıkmış usanmış durumda. Köşesine çekilip, uzaktan, neler olacağını izleyecek. Bir başka deyişle “Başınıza geleni çekin” diyecek.

Eroğlu da aday

Dr.Derviş Eroğlu da günlerdir beklenen açıklamayı nihayet yaptı ve Cumhurbaşkanı adayı olacağını – hem de ‘Bağımsız’ - resmen ilan etti.  Herkes rahatladı.  Bağımsız taraftarları da, karşıtları da. Taraftarları,  “Yok istemiyorum. Aday olmayacağım” deseydi,  yerine kimi aday göstereceklerini düşüneceklerdi kara kara. Çünkü, zaten pamuk ipliğine bağlı ilişkiler, çok daha büyük çatlaklara neden olabilecekti.
Karşıtlar mı ? Onlar da,  kime karşı nasıl bir mücadele vereceklerini bilmeleri bakımından rahatlamış durumda. Hele hele ‘bağımsız’ aday olacağını öğrendikten sonra....

Uyuşturucu

Gazetelerimizde sıkça ‘uyuşturucu’ haberleri yer alıyor.  Uyuşturucunun her türlüsünün, gençler arasında iyice yaygınlaştığı söylentileri yoğun. Ama dikkat... Polis sadece gençlerin peşinde. Bilmem kaç gram şurada, bilmem kaç gram burada uyuşturucu bulunduğu haberlerine polis bültenlerinde ‘gururla’ yer veriliyor. Peki ama geminin gerçek kaptanları !!! nerede ?  Uyuşturucunun ithalatçıları kimler ? Nereden ve nasıl getiriliyor ? Nasıl dağıtılıyor ? Bu konuda ne bir hareket var ne de bir ses.  Maharet, önce ‘alışanı’ değil ‘alıştıranı’ ortaya çıkarmak halbuki.

Reklamın iyisi kötüsü yok

Dünya,  çook uzun zaman oldu, Türkiye’yi ve yöneticilerini  bu kadar çok konuşmamıştı.  Sosyal medya da Türkiye ile hiç bu kadar ilgilenmemişti şimdiye kadar.  Ne olduysa Recep Tayyip Erdoğan’ın TC Cumhurbaşkanı olmasından sonra oldu.   Cumhurbaşkanı mı,  Başbakan mı,  Dışişleri Bakanı mı,  Adalet Bakanı mı, Yargıç mı, Savcı mı, Ordu Komutanı mı olduğu pek anlaşılamayan Erdoğan,  Suriye’dir, IŞİD’dir, Kobani’dir derken, gündemi kökünden iyice sallamayı başardı. Önce Amerika’yı ilk, Müslümanların keşfettiği bilgisini patlattı dünya aleme.  Batı şaşkınlık içinde çırpınırken, kadınla erkeğin eşit olamayacağını söyledi. Dünya şu sıralar ‘tuş’ olmak üzere. Merakla, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın başka ‘yeni’ açıklamalarını bekliyor dört gözle. Bu sayede de Türkiye, bol bol konuşuluyor. Ne demişler:  “Reklamın iyisi kötüsü yoktur”...

Bu yazı toplam 1705 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar