1. YAZARLAR

  2. Çağın Özılgaz

  3. Off Road’da Nefes Kesen Yarış
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

Off Road’da Nefes Kesen Yarış

A+A-

DAMALI BAYRAK

2016 sezonuna hızlı bir başlangıç yapan Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği (KKORD), sezonun ikinci yarışını geçtiğimiz haftasonu Gazimağusa Çanakkale Göleti yanında hazırlanan parkurda gerçekleştirdi.

İlk yarışta olduğu gibi yine 24 ekibin 4 farklı kategoride mücadele ettiği yarış, hazırlanan parkurda bol bol çukur geçişi ve zıplama rampası olmasından dolayı seyircilere keyifli dakikalar yaşatan yarışta 3 ekip genel klasman birinciliği için öne çıktı.

Yarışa güney kesimden katılan Statis Efsthetious – Nikos Efsthetious ikilisi elde ettikleri 7:52,662 ile ilk sırada yer alırken, sadece yarım saniye yavaş kalarak 7:53,281 elde eden Hakan Sezerli – Cem Aytaç ikilisi ikinci, parkurun en iyi tur derecesini elde eden Ahmet Baştaş – Orhun Paralik ikilisi ise 7:56,152 ile üçüncü olmayı başardı.

Genel Klasman ve S4 kategorisinde olduğu gibi diğer kategorilerde de çekişme vardı. S1 kategorisinde geçtiğimiz sezonun şampiyon ekibi Hüda Hüsan – Hasan Reyhan ikilisi, bu sezonun ilk yarışında şanssızlık yaşayarak yarış dışı kalmıştı fakat bu sefer zirvede yer almayı başardılar. 2014 sezonunda başarılı yarışlar çıkaran fakat geçtiğimiz sezon yarışlara ara veren Ali Elizel bu yarışla parkurlara döndü ve İsmail Höyük’ün co-pilotluğunda S2 kategorisini kazanmayı başardılar. S3 kategorisini kazanan ekip ise güney kesimden yarışa katılan bir diğer ekip olan Kriakos Yanides – Lambruos Yanids oldu.

Kısa Kısa..
• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) Organize ettiği KKTC 2016 Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı 6 Mart Pazar günü Haspolat bölgesinde yapılıyor. 11 ekibin mücadele edeceği yarış sprint şeklinde tek etabın üç kez geçilmesiyle yapılıyor. Yarış 11.00’de start alacak.

• Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü, 6 Mart 2016 Pazar günü, kulübün kurucularından ve eski başkanlarından merhum Said Muhyi anısına “4. Said Muhyi Klasik Otomobil Rallisi”ni gerçekleştiriyor.

• Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün (KKOK) organize ettiği KKTC 2016 Rapa Drift Şampiyonası, 13 Mart 2016 Pazar günü, Kalkanlı’da bulunan Arena Speedway pistinde yapılacak yarış ile başlıyor.

• Kyrenia Off Road Derneği (KYOFF) tarafından geçtiğimiz sezon ilk kez organize edilen Cyprus Off Road Attack yarışmasının ikincisi 26-27 Mart 2016 tarihlerinde yapılıyor.

• KKTC’nin ilk ve Tek Araba Müzesi Yakın Doğu Üniversitesi Araba Müzesi resepsiyonla KKTC ve TC Basın temsilcilerine tanıtıldı.

• Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin organize ettiği 2016 KTKOD Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası, Mart ayında yapılacak olan Tekerlekler Cirilensin gezisi ile başlayacağını açıkladı.

• Formula 1’de 2016 sezonu öncesi Barselona’da 4 günlük ilk testler geçtiğimiz hafta yapıldı. Ultra soft lastiklerle 1:22,810 elde eden Ferrari pilotu Sebastian Vettel ilk test haftasını lider tamamlamayı başardı.

• Dokuz kez Dünya Ralli Şampiyonu Sebastien Loeb, Peugeot Hansen takımı ile FIA Dünya RalliKros Şampiyonası’nda mücadele edecek. Sezon 15-17 Nisan 2016 tarihlerinde Portekiz, Montalegre’de yapılacak yarış ile başlayacak.

Bu yazı toplam 877 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar