1. YAZARLAR

  2. Çağın Özılgaz

  3. Off Road Ödülleri Verildi
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

Off Road Ödülleri Verildi

A+A-

Mart ayında başlayan ve beş yarış sonunda Kasım ayında sonuçlanan KKTC 2015 Off Road şampiyonasında yılsonu balosu geçtiğimiz hafta Girne Ozanköy’de bulunan Dream Castle Restaurant’ta yapıldı.
Yüksek katılımla yapılan gecede 2015 sezonunda genel klasmanda ve kategorilerde dereceye girenlerin kupaları Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği Yönetim Kurulu üyeleri tarafından takdim edildi. Çekişmeli geçen sezon sonunda genel klasmanda şampiyon değişmedi. 2008 yılında kurulan ve ilk şampiyonasını 2011 yılında gerçekleştiren Off Road derneğinde geride kalan dört sezonda olduğu gibi bu sezonu da zirvede kapatan ekip Niyazi Bedel – Hasan Güney ikilisi olurken ikincilik kupasını Hasan Reyhan’ın co-pilotluğunda yarışan genç yarışmacı Hüda Hüdan aldı. Sezonun ilk iki yarışından birincilikle ayrılan fakat daha sonraki yarışlarda şanssızlık yaşayan Ahmet Baştaş-Orhun Paralik ikilisi sezonu üçüncü sırada tamamladılar.
S1 kategorisinde Hüda Hüdan-Hasan Reyhan ikilisi birincilik kupasını alırken ikincilik kupasını pilotlarda Orhun Mevlit, co-pilotlarda Ali Elizel aldı. Üçüncülük kupasını ise hem pilotlarda hemde co-pilotlarda Halil Şah aldı. S2 kategorisinde pilotlarda birincilik Ramadan Kıral’ın, ikincilik Hulus Eren’in, üçüncülük kupası ise Soyer Arseven’in oldu. S2 kategorisinde co pilotlarda birincilik kupasını Görkem Eren, ikincilik kupasını Gökhan onurlu, üçüncülük kupasını ise Cemal Çelik aldı. S3 kategorisinde en büyük kupayı genel klasmanda olduğu gibi Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi, ikincilik kupasını Ahmet Baştaş-Orhun Paralik ikilisi ve üçüncülük kupasını Hakan Sezerli-Okan Ahçıoğulları ikilisi aldı.
Gecede ayrıca sezon boyunca desteğini esirgemeyen sponsorlara, basın mensuplarına ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Başkanı Zeki Topcu’ya teşekkür plaketleri verildi.

Kısa Kısa..
• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği KKTC 2015 Yıldıray Debreli Tırmanma Şampiyonası’nın ertelenen son yarışı bu haftasonu Mersinlik-Ardahan arasındaki yolda yapılıyor. Yarışın başlama saati 10.30 olarak belirlendi.
• Takım olarak yola çıkan ve yapılan çalışmaların ardından dernek olan Kyrenia Off Road Derneği ilk genel kurulunu gerçekleştirerek yönetim kurulunu oluşturdu. İlk başkan Musa Ersoy oldu.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) Organize ettiği KKTC 2015 Ralli Şampiyonası’nın tamamlanmasının ardından KKTOK Yönetim Kurulu, KKTC 2015 Ralli Şampiyonlarını onayladı. Sezonu Fikri Macila pilotlarda, Ömer Topcu ise co-pilotlarda şampiyon olarak tamamlamayı başarmıştı.

• KKTC 2015 Rapa Drift Şampiyonası’nda sezonun tamamlanmasının ardından Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Yönetim Kurulu şampiyona puanlarını onaylayarak resmileştirdi. Sezonu 74 puanla Enver Haskasap Şampiyon olarak, 72 puanla Edim Macila ikinci ve 52 puanla Akay Akbil üçüncü tamamlamayı başardı.
• Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun Ankara’da gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu sonucunda göreve gelen Serkan Yazıcı başkanlığındaki yeni yönetim görevi devraldı.

• Dünya Ralli Şampiyonası’nda 2015 sezonunun tamamlanmasının üzerinden henüz 1 ay geçmişken, 2016 sezonunun heyecanı motorspor severleri sarmış durumda. 18-24 Ocak tarihleri arasında Monte Carlo’da yapılacak yarış ile 2016 WRC sezonu başlayacak.

Bu yazı toplam 1117 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar