1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. “Kayıp” İlkay Yusuf’la ilgili yeni belgeler... (2)
Sevgül Uludağ

Sevgül Uludağ

0090 542853 8436/00357 99 966518

Mişaulis ve Kavazoğlu anılacak…

A+A-

 

Kıbrıslırumlar’la Kıbrıslıtürkler’in dostluk sembolü olan, 11 Nisan 1965’te “Teşkilat” tarafından öldürülmüş olan Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis, EDON tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da bir dizi Yeniden Yakınlaşma Etkinlikleri’yle anılacak.

“Aynı Gökyüzü Altında” başlığıyla her yıl yapılan etkinlikler, bu yıl da Kıbrıs’ın çeşitli bölgelerinde 31 Mart-13 Nisan tarihleri arasında  gerçekleştirilecek.

1 Nisan Cuma günü yani bugün, Livadya’da futsal turnuvası, 2 Nisan Cumartesi Theatro Dendo’da “Cemaliye” adlı oyunun izlenmesi, 6 Nisan Çarşamba akşamı Larnaka’da “Kavazoğlu ve Mişaulis’in fedakarlıkları”na ilişkin bir panel düzenlenecek.

8 Nisan Cuma akşamı İlerici Öğrenci Hareketi PRODEFTİKİ ve EDON Gençlik örgütünün Mişaulis ve Kavazoğlu anısına fener alayı yapılacak.  Aynı akşam Leymosun’da ToSteki Kültür Grubu’nda bu iki ilerici insan anısına siyasi şarkılar gecesi düzenlenecek.

EDON’un Baf örgütü ise aynı akşam Baf’taki PEO tesislerinde “Kıbrıslıtürkler’le Kıbrıslırumlar’ın ortak mücadeleleri” konulu bir konferans gerçekleştirecek.

Aynı akşam Athienu’da da (Kiracıköy) Mişaulis ve Kavazoğlu anısına gerçekleştirilecek etkinliğe EDON Larnaka örgütü de katılacak.

9 Nisan Cumartesi akşamı Frenaros Halk Örgütleri’nde “Kavazoğlu ve Mişaulis’in fedakarlıkları” konulu panel yapılacak.

Aynı gün Frenaros’ta bu iki ilerici lider anısına gençler fidan dikecek.

Aynı gün EDON’lu gençler PEO binasında kan bağışında bulunacak.

10 Nisan Pazar sabahı Dali’de Mişaulis ve Kavazoğlu anısına düzenlenecek yürüyüşe EDON da katılacak.

13 Nisan Çarşamba akşamı ise EDON ile BKP Gençlik, Leymosun’da Anayennis Prosfigon’da “Çözüm ve Yeniden Birleşme için Gençliğin Mücadelesi” başlıklı ortak bir konferans düzenleyecek.

 

Bu yazı toplam 1272 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar