1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. Sampson’un söylediklerine isyan eden Mikis Theodorakis, Makarios’a onu şikayet etmeye koşmuş, düşkırıklığına uğramıştı…
Necmi Belge

Necmi Belge

Lapta’nın veda turları…

A+A-

K-Pet Süper Lig’in ilk yarısında, Gönyeli ile birlikte lige havlu atan “gençleştirilimiş!” Lapta dün kendi sahasına ligin orta sıralarını hedefleyen ekibi Gençler Birliği’ne 2-0 yenilirken, ligde veda turlarına erken başladı.

K-Pet Süper Lig’e yükseldiği dönemde, rakipleri için Lapta’yı adeta dar eden o mücadeleci Lapta gitmiş, yerine alt sıralardan kurtulmak için yetersiz bir mücadele veren güçsüz bir Lapta gelmiş. Dünkü maçı izlerken devre arasında benimle konuşmak isteyen Laptalı taraftarlar, takımlarının bu içine düştüğü çaresizliğe adeta isyan ederken, Lapta’da kimin eli kimin cebinde olduğunun belli olmadığını iddia ettiler.

Bu konuda bir taraftar Lapta’nın gençleştirme operasyonu içinde olduğunu ancak kadroda beş kiralık, iki de Bulgar futbolcu olduğunu, bunun nasıl gençleştirme olduğunu kızgın bir şekilde dile getirdi.

Bu arada takımın teknik patronunun kim olduğu konusunda da tereddütleri olduğunu ifade eden bu taraftar ve onu teyit eden diğerleri, maç varakasında Teknik Direktör olarak, Erdinç Akyulaf’ın göründüğünü ancak, maç öncesi ve devre arasında Lapta’nın eski teknik direktörlerinden Salahi Uçkan’ın soyunma odasına girdiğini, Akyulaf’ın pasifize edildiğini iddia etti.

İşte bu karmakarışık ortamda başlayan karşılaşmaya hızlı giren taraf konuk Gençler Birliği idi. Özellikle dün defansta Sinan Öğüt, Umut Göktaş ile Ogün Durmuş yerinde müdahalelerle Lapta’nın Bulgar forvetlerine göz açtırmadı.

Sahanın en iyisi olan Şenol Şoför’ün sağlı sollu ataklarla sürüklediği kırmızı-siyahlılarda, Mehmet Çavuş ve Green, Hüseyin Göksan ile Arif orta sahada inisiyatifi ele geçirdi.

İlerde Emeka bire birde rakiplerini adeta hallaç pamuğu gibi dağıtırken, 42 yaşındaki Ufuk Fırat gücü bitene kadar gayretliydi.

Ancak daha 7.dakikada Emeka’nın penaltı golü ile 1-0 öne geçen Gençler Birliği’nin ilerleyen dakikalarda farkı artırması beklenirken, futbolcular rakiplerini küçük görmüş olacak ki, maç disiplininden çıktı.

Bu da takımı olumsuz etkiledi. Bu dakikalarda teknik direktör Ahmet Ogan, Şenol Şoför dışında bir türlü takımının oyuna konsantre olmasını sağlayamadı.

Durum böyle olunca da çıkmayan candan umut kesilmez örneği, zaman zaman saman alevi gibi gelişen Lapta atakları kaleci Ali’nin elinde eridi.

Maçın orta hakemi Ali Özer, çok rahat ve özgüveni yüksek bir maç yönetti. Verdiği iki penaltıda da tereddütsüz olması kayda değerdi. Oyun akışını engellememek için futbolculara verdiği prim yerinde olmasına rağmen, oyunun zaman zaman sertleşmesine izin vermesi dikkati çekti.

Bu yazı toplam 930 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar