1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Kuran-ı Kerim’e el basıldı
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Kuran-ı Kerim’e el basıldı

A+A-

Dün Başbakan İrsen Küçük, Dikmen’deydi… Bir hafta önce Ahmet Kaşif’in bölgeyi ziyaret etmesine, delegeden destek almasına pek sinirlenmiş.

Bölgeye ani bir ziyaret gerçekleştirdi. Yaklaşık bir buçuk saat delegeler ile özel olarak bire bir ilgilenen Başbakan Küçük, işini de sağlama almış.

Kuran-ı Kerim’i yanında getiren Küçük, delegeleri birer birer UBP Dikmen Örgüt Binası’na çağırmış, Kuran’a el bastırmış, Pazar günü kendisine oy vereceklerinin yemini almış.

Dikmen’de bu olay gün boyu konuşulurken, UBP’li delegeler, yakın çevrelerine ise yaşadıklarını anlatıca, biran da Dikmen’de konu ‘yeminli delegeler’ olmuş.  

--------------------------------------------------------------------------------


Alo Ersin Bey…

Maliye Bakanı Ersin Tatar yine attığı ‘tweet’ ile olay oldu, gündem oldu, gülümsetti, kahkaha attırdı…

Meğer yollar bozuk olunca, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı aramak gerekirmiş. Hiç uğraşmaya, sinir olmaya gerek yok. İşte karşınızda, yardım sever, iyilik sever, örnek bir bakan..!

Önceki gün yol aldığı Yılmazköy yollarının ‘çukur’ olduğunu gören Ersin Tatar, yanında bulunan yakın çalışma arkadaşı Ezcan Özsoy ile birlikte olaya hemen el atmış. Kenarda  bulunan taşları çukurun içine koyuvermiş!..

Ersin Tatar yaptığı bu olayı tweete mutluluk içinde, şu sözlerle duyurdu, “Yılmazköy’de yoldaki çukur arabalara zarar vermesin diye Ezcanla durduk ve yandaki atılı taşları çukura doldurduk.”

Ülkemizin sevilen doktorlarından Bülent Dizdarlı, Tatar’ın tweetine, yaptığı bu güzelliğe ilgisiz kalmadı!..

Tatar’a gönderdiği tweette, “Allah razı olsun da, karayollarına bir telefon açsanız ve onlar adam gibi tamir etse daha sağlıklı olmaz mıydı ?” diye sordu.

Bu kez Tatar, Dizdarlı’ya, “Karayolları derhal ilgileniyor bugün de çok önemli projelerin temelleri atıldı - Kuzey Lefkoşa Cevre yolu çok önemli” vurgusunda bulundu.

Dizdarlı, “Tamam yarın gider bakarım. Eğer karayolları orayı tamir etmemişse ‘karayolları bakanı takmıyor’ diye yazarım” tweeti ile Bakan Tatar’ı uyardı.

Yılmazköy’deki ‘çukur’a bu kadar duyarlılık gösteren Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı Sanayi Bölgesi’ne de davet ediyoruz. Zira, Sanayi Bölgesi çukurdan geçilmiyor!..

“Alo Ersin Bey, bizim Sanayi çukurlarına da bir el atsanız diyoruz. Valla bu işi sizden başkası yapamayacak gibi görülüyor… ” (YENiDÜZEN çalışanları)

--------------------------------------------------------------------------------

 

Eroğlu yok sayıldı…

TC Başbakan Yardımcısı ve Kıbrıs İşleri’nden Sorumlu Devlet Bakanı Beşir Atalay’ın, geçtiğimiz gün İrsen Küçük’e yaptığı çıkarma desteğinin yankıları sürüyor.

Ve Eroğlu’na hiçbir ziyarette bulunmayışı, Eroğlu’nun hiçbir açılışa davet edilmeyişi…

Daha 20 Temmuz 2012’de Beşir Atalay törenler için ülkemize geldiğinde Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu ziyaret etmiş, kapısını çalmıştı oysa…

Ve hemen ardından 15 Kasım 2012’de bu kez birlikte kurdele kesmişlerdi Girne’de…

Ama önceki gün Atalay ne Eroğlu’nun kapısını çaldı, ne de Eroğlu herhangi bir açılışa davet edildi. Cumhurbaşkanı Eroğlu, yok sayıldı, yokmuş gibi davranıldı.


--------------------------------------------------------------------------------

Kaşif sustu!..

Sancılı bir Pazar yaşanacak 24 Şubat günü… Atatürk Salonu’nda, Kaşif cephesi ile Küçük cephesinin şovları, tartışmaları, gövde gösterileri ön planda olacak.

Aylardır, kurultay kavgasına tutuşan UBP’de kimin bu yarışı kazanacağı belli olacak.

Adaya gelen TC Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın gövde gösterisi, Maraş’ta delegeye yönelik sindirme operasyonu, bir süreden beridir delegelerin istihdam edilmesi, çıkarlar sağlanması karşısında Ahmet Kaşif cephesi ise suskun…

Bu suskunluğunun nedeni TC ile kavgaya girmemek, olası bir başkanlıkta TC ile ilişkileri iyi tutmak mı? Oysa o da TC tarafından Eroğlu gibi istenmeyen adam ilan edilmedi mi?

Bir önceki kurultayda da kurultaya bir gün kala Lefke Bölgesi’ne çıkarma yapan delegeler ile toplanan Beşir Atalay değil miydi?

Yine bir kurultay yarışı öncesinde bu kadar açık bir müdahale varken Kaşif’teki bu suskunluk niye?


--------------------------------------------------------------------------------

“Allahsızlar vicdansızlar”

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı sinirlendi, öfkelendi… dün AS TV’de Levent Özadam’ın konuğu olan Bıçaklı, UBP hükümetine ağır eleştirilerde bulundu, yapılan istihdamlara tepki gösterdi.

Bir evde 2 üniversite  mezunu genç işsiz otururken, delege yakınlarının işe alınmasına öfkelendi, “Allahsızlar, vicdansızlar” diye tepkisini dile getirdi.

 

--------------------------------------------------------------------------------


Küçük istifa etmezse…

Genç TV’de Çiğdem Aydın’ın konuğu UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre idi.  Töre, Pazar gün yapılacak kurultayı, Ahmet Kaşif’in kazanacağından emin… Ancak eğer Ahmet Kaşif kazanır ama İrsen Küçük, başbakanlıktan istifa etmezse ne olacaktı?

İşte Töre’nin yorumu:

“Meclis gereğini yapacak. Eğer istifa etmezse, Meclis yetkisini kullanacak.”

Bu yazı toplam 1287 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar