1. YAZARLAR

  2. Erdinç Gündüz

  3. Kötü bir hafta ve iki yazı üzerine
Erdinç Gündüz

Erdinç Gündüz

Kötü bir hafta ve iki yazı üzerine

A+A-

Kötü bir hafta oldu benim için. Aydın’ı kaybetmekle yaşadığımız üzüntü anlatılabilir gibi değil. Kısa sürede de atlatılacak bir üzüntü değildir, takdir edeceğiniz gibi. Ama bir yandan da “Hayat devam ediyor” diyorum kendi kendime.

Önce Raif, sonra Aydın... Şimdi SILA 4,  artık  iki kişi.   Ama pes etmek yok. Daha yapacak şeyler var ömrümüz yettiğince.  Çok çok eminim,  Raif de Aydın da, durmamamızı  devam etmemizi  isterdi zaten... Onları birlikte anacağımız bir konser mi olur ? Yeni CD’ler mi olur ? Bilemem... Hele bu şoku bir atlatalım da......

***

Geçen Pazar, BRT ile ilgili yazmıştım.  Hemen ertesi gün ise  kaybettiğimiz ‘Aydın’la ilgili.  İçimi dökmeye çalışmıştım satırlara.  Hafta içinde her iki yazıyı da ‘binler’ okudu. Aydın’la ilgili yazımı kimlerin okuduğunu tahmin edebiliyorum.  Ama BRT ile ilgili olanını çoğunlukla BRT’lilerin ve BRT ile yakından ilgilenenlerin  okuduğundan  eminim.  Umudum, ‘ilgililer’in  de okumuş olması... Ama okuyup bir köşeye atmamaları, bir şeyler için ciddi ciddi düşünmeleri ve kararlı adımlar  atmaları.

Bugüne kadar, şu veya bu şekilde batırılan, kapatılan kurum ve kuruluşları küçümsediğimden değil.  Sakın yanlış anlaşılmasın.  Ama BRT,  çok farklı bir kuruluşumuz ‘Beyler’....  Farkının farkını farkedemiyorsunuz belki hala, ama BRT,  Kıbrıs Türkü’nün tarihinde bir ‘simge’...  Hiç kimsenin, ama hiç kimsenin BRT üzerinde oyunlar oynamasına,  orayı sirke dönüştürmesine, veya babasının çiftliği sanmasına izin verilmemeli.  Adı ve makamı ne isterse olsun...  Sırtını dayadığı yer neresi isterse olsun... Dağ gibi çıkılmalı önüne. “E napalım ?” acizliği içinde olunmamalı.   Böyle yapanların sonuçta tarih önünde hesap vermek zorunda kalacakları da unutulmamalı.

Önemli  bir not daha...  BRT ile ilgili olarak yazdıklarım,  ‘mesele’nin sadece küçücük bir bölümü.   Kapalı kapılar ardında neler konuşulduğu... Uygulamaya gelince ortadan kaybolanlar...  Koltuk uğruna kimlerin kimleri nasıl ve nerelere şikayet ettiği...  Ağzına ‘yem’ verilince susanlar...  Kurum içindeki ayrıcalıklılar ve diğerleri... Hem oralarda, hem  Kurum dışındaki  ‘masalar’da olup bitenler... Ve daha neler neler...  Ama şimdilik bu kadar... Çalışanlarına ve yüreği BRT için atanlara da sabırlar.....

 

Bu yazı toplam 2012 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar