1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. Savaş karşıtı “Ben her zaman güneyden kuzeye, kuzeyden güneyi karıştırıyorum…” sergisi açılıyor…
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

KKTC Motorsporlarında 2015 – 4

A+A-

DAMALI BAYRAK

Ülkemiz motorsporlarının 2015 yılını özet şeklinde sizlere aktarmaya çalıştığım dizinin Ocak-Eylül ayları arasını içeren üç bölümünün ardından Ekim-Aralık ayları arasını içeren dördüncü ve son bölümü sizlerle.
Ekim
• Oğuz Özyalçın anısına bu yıl üçüncüsü yapılan “3.Oğuz Özyalçın Klasik Otomobil Rallisi” rekor katılımla gerçekleşirken yarışı Mahmut – Luda Sokollu çifti kazanmıştı.

• Ülkemizin başarılı Driftcilerinden Edim Macila, Ekim ayında Yunanistan’ın Girit adasında aldığı birinciliğin ardından Atina’da da ikinci olarak podyuma çıkmayı başarmıştı.

• Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin organize ettiği KTKOD 2015 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nda sezonunun son ve en büyük rallisi  “Bosphore Card Klasik Otomobil Rallisi”ni Burçin-Derya Aliusta çifti kazanmış ve pilotlarda Burçin Aliusta şampiyon olmayı başarmıştı.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği KKTC Ralli Şampiyonası’nın 8’inci ayağı ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı ayağı Kuzey Kıbrıs Rallisi, 3 günlük organizasyon ile Girne limanında ilk kez hazırlanan Seyirci Özel Etabı ile başlamıştı. Yarış sonunda zafere ulaşan ekip Türkiye’den yarışa katılan Orhan Avcıoğlu – Burçin Korkmaz ikilisi olmuştu.

• 2005 yılında kurulan ve bu yıl onuncu kuruluş yılı olan Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, Ekim ayında, Lefkoşa’da bulunan Bibliotheque Bar & Restaurant’ta kokteyl düzenledi.

• Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği KKTC 2015 Rapa Drift Şampiyonası’nda sezonun Gazimağusa’da yapılan 4’üncü yarışını Edim Macila kazanmış ve liderliğe yükselmişti.

• Türkiye Klasik Otomobil Kulübü’nün düzenlediği Cumhuriyet Rallisi’nde ülkemizi temsil etmek üzere Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Simavi Aşık ve eşi, Türkiye’ye gitmişti.

• Kyrenia Off Road Kulübü’nün organize ettiği ve Kale Boya, Magic Touch ile Era Gps’in katkılarıyla gerçekleşen 750 kilometrelik zorlu Afrodisia 2015 yarışmasını Niyazi Bedel – Hasan Güney ikilisi kazanmıştı.

Kasım

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği KKTC 2015 Yıldıray Debreli Tırmanma Şampiyonası’nın Kantara’da, merhum rallici Barbaros Gülok anısına yapılan yarışını şampiyona lideri Doğa Koyuncu kazanmıştı.

• Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nün organize ettiği ve KKTC’nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen, “5. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi”ni Yağmur Selenge – Kader Kencer ikilisi kazanmıştı.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği KKTC 2015 Ralli Şampiyonası’nı “4.Fikri Macila Anı Sprint Rallisi” ile tamamlanmış, yarışı Deniz Denner – Ömer Topcu ikilisi kazanırken, yarışı ikinci sırada tamamlayan Fikri Macila sezonu şampiyon olarak tamamlamayı başarmıştı.

• Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin (KKORD) organize ettiği KKTC 2015 Off Road Şampiyonası’nda sezon, Gönyeli Plümer Koruluğu’nda yapılan “Baştaşlar Plümer Off Road” yarışı ile tamamlanmış, Yarışı kazanan Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi KKTC 2015 Off Road Şampiyonu olmayı başarmıştı.

• Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nün organize ettiği 2015 yılı şampiyonasının son yarışı Serhan Kombos Otomotiv’in sponsorluğunda “6. Mercedes Benz Kombos Klasik Otomobil Rallisi” yapılmış yarış sonunda Çağan-Derya Ilgar ikilisi şampiyonluğa ulaşmayı başarmıştı.

• 2015 TOSFED Rallikros Kupasında mücadele eden ülkemizin şampiyon ralli pilotu Ömer Yıldız, Bursa Orhangazi rallikros parkurunda yapılan dört yarışı da kazanarak şampiyonluğa ulaşmayı başarmıştı.

Aralık
• KKTC 2015 Rapa Drift Şampiyonası’nda heyecan dolu sezonun son yarışını, KKTC 2012 Drift Şampiyonu İbrahim Yücebaş kazanırken, yarışın ikincisi Enver Haskasap sezonu şampiyon olarak tamamlamayı başarmıştı.

• Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin (KKORD) organize ettiği, KKTC 2015 Off Road Şampiyonası’nın tamamlanmasının ardından düzenlenen “2015 Şampiyonlar Balosu”nda dereceye girenler kupalarını almıştı.

• Takım olarak yola çıkan ve yapılan çalışmaların ardından dernek olan Kyrenia Off Road Derneği ilk genel kurulunu gerçekleştirerek yönetim kurulunu Aralık ayında oluşturmuştu.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği KKTC 2015 Yıldıray Debreli Tırmanma Şampiyonası’nın Mersinlik’te yapılan son yarışını Hasan Reyhan kazanmış fakat Doğa Koyuncu şampiyonluğa ulaşmayı başarmıştı.

Bu yazı toplam 1067 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar