1. YAZARLAR

  2. Çağın Özılgaz

  3. KKTC Motorsporlarında 2015 – 2
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

KKTC Motorsporlarında 2015 – 2

A+A-

DAMALI BAYRAK

Ülkemiz motorsporlarının 2015 yılını özet şeklinde sizlere aktarmaya çalıştığım dizinin Ocak, Şubat ve Mart aylarını içeren ilk bölümünün ardından ikinci bölüm sizlerle.

Nisan
• Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nün (KKKSOK) organize ettiği, Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nın 2’nci yarışı, “3. Lefkoşa Klasik Otomobil Rallisi”ni Argun Paralik – Teksen Köroğlu ikilisi kazanmıştı.

• Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) organize ettiği 2015 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Nisan ayında NG Kütahya Seramik Cahit Necipoğlu Ltd. sponsorluğunda gerçekleşmiş yarışı Çilen-Osman Kasapoğlu ikilisi kazanmıştı.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) Başkanı Hasan Macila, Nisan ayı başında yaptığı sporcu toplantısında istifa ettiğini açıklamıştı, ay sonunda gerçekleşen olağanüstü genel kurulda ise tek aday olarak başkanlığa talip olan Hüseyin Andaç Kurul’dan onay almıştı.

• Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün (KKOK) organize ettiği KKTC 2015 Rapa Drift Şampiyonası’nın ilk ayağı, Cemsa Karting pistinde yapılmış ve yarışı, finalde son Şampiyon Celal Bozbeyli’yi eleyen Enver Haskasap kazanmıştı.

• Kıbrıs 2015 Oto Kros Şampiyonası’nın Larnaka’da Nisan ayında yapılan “Larnaka Auto Cross” yarışına katılan Fikri Macila-Murat Aşık ikilisi de start almış ve başarılı bir performans sergilemişlerdi.
Mayıs
• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği, KKTC 2015 Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan Lefkoşa Rallisi’ni, sezonun ilk yarışında olduğu gibi Ömer Yıldız – Mehmet Kasımoğlu ikilisi kazanmış ve sezona çok iyi bir başlangıç yapmışlardı.

• Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin geleneksel olarak organize ettiği ve bu yıl 6’ncısını hayata geçirilen, “Selimiye Meydanı Klasik Otomobil Sergisi”nde yaklaşık 150 araç meraklıları ile buluştu.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği 2015 Yıldıray Debreli Tırmanma Şampiyonası’nın Kantara’da Mayıs ayında gerçekleşen ilk ayağını, Mazda RX7 aracı ile Doğa Koyuncu kazanmıştı.

• Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü, 2015 sezonunun üçüncü rallisi, “Olive Tree Hotel Rallisi”ni Mayıs ayında gerçekleştirmiş ve yarışı kazanan ekip Akın – Ece Demirağ çifti olmuştu.

• Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin (KKORD) üyelerinden merhum Veleddin Hüdan anısına ikincisi yapılan  Alagadi Off Road yarışını, Ahmet Baştaş – Orhun Paralik ikilisi kazanmıştı.

• Yakın Doğu Üniversitesi sponsorluğunda ve Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin organizasyonu ile bu yıl ikincisi yapılan YDÜ Klasik Otomobil Rallisi’ni 2014 Şampiyonu Savaş – Asiye Dağlı çifti kazanmıştı.

• Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği KKTC 2015 Rapa Drift Şampiyonası 2. Castrol yarışı, Cemsa Karting pistinde Mayıs ayında yapılmıştı. Yarışı, finalde Şampiyona lideri Enver Haskasap’ı elemeyi başaran Edim Macila kazanmıştı.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği KKTC 2015 Ralli Şampiyonası’nın 3’üncü yarışı, “Gönyeli Ralli Sprint”i de Ömer Yıldız – Mehmet Kasımoğlu ikilisi kazanmış ve 3’de 3 yapmayı başarmışlardı.
Haziran
• Türkiye Atatürk olimpiyat Stadyumu otoparkında yapılan, Haziran ayında yapılan Apex Masters Drift Şampiyonası’nın ikinci yarışına katılan KKTC 2012 Drift Şampiyonu İbrahim Yücebaş, ülkemize birincilikle dönmüştü.

• Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulubü’nün sportif direktörlüğünü yaptığı ve Kyrenia Off Road Team’in (KYOFF) organizatörlüğünde gerçekleştirilen “Cyprus Off Road Attack” yarışması Haziran ayında yapıldı. Zorlu doğal engellerle dolu etapların geçilmesinin ardından Cyprus Off Road Attack yarışmasının birincileri, Ralli Kategrisinde Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi, Raid Kategorisinde ise Cem Aytaç-Bereket Bereketligil olmuştu.

• KKTC 2015 Yıldıray Debreli Tırmanma Şampiyonası’nın Boğaz – St.Hilarion yolunda yapılan ikinci yarışı, “2.Oğuz Özyalçın yarışı”nı, Salih-İbrahim Çelikkaya ikilisi kazanmıştı.

• Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği tarafından bu yıl 5’incisi organize edilen Anadolu Sigorta Klasik Otomobil Rallisi ’ni Arcan Yiğit – Hüseyin Tünar ikilisi kazanarak Şampiyonada liderliğe yükselmeyi başarmışlardı.

• Kombos Otomotiv’in katkılarıyla, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü tarafından organize edilen “Fiat-Alfa Romeo-Jeep Rallisi”ni, rallinin en genç ekibi, Çiçek Topçu-Yenay Altıntaş ikilisi kazanmıştı.

Bu yazı toplam 1325 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar