1. YAZARLAR

  2. Çağın Özılgaz

  3. KKTC 2015 Rapa Drift Şampiyonu Haskasap
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

KKTC 2015 Rapa Drift Şampiyonu Haskasap

A+A-

Geçtiğimiz haftasonu Cemsa Karting Pisti’nde yapılan KKTC 2015 Rapa Drift Şampiyonası’nın final yarışında ikinci olan Enver Haskasap sezonu şampiyon olarak tamamlamayı başardı. Ülkemizde ilk kez 2012 sezonunda organize edilen Drift şampiyonası’nın ilk şampiyonu İbrahim Yücebaş, 2013 şampiyonu Kerim Beşok ve 2014 şampiyonu Celal Bozbeyli’nin ardından 4’üncü sezonun şampiyonu, 2 birincilik, 2 ikincilik ile Enver Haskasap oldu.

23 yarışmacının katıldığı sezonun son yarışının sıralama turlarında 92 puan elde eden Edim Macila ilk sırada yer alırken Ömer Soyer 90 puanla ikinci, 89 puanla Enver Haskasap üçüncü, İbrahim Yücebaş ise 88 puanla 4’üncü sırada yer aldı.
İkili eşleşmelerde de rakiplerini elemeyi başaran bu 4 yarışmacıdan Edim Macila, Enver Haskasap ve İbrahim Yücebaş yarı finale kalırken Ömer Soyer Sinam Gazi’ye elenerek yarı finale kalamadı. Haskasap ile Şampiyonluk mücadelesi veren Edim Macila yarı finalde İbrahim Yücebaş’a elenerek finale kalamayınca, finalde İbrahim Yücebaş’a elenerek ikinci olan Enver Haskasap şampiyon olmayı başarmış oldu.
Günün en başarılı ismi ise her turda zorlu rakiplerle eşleşmesine rağmen rakiplerine üstünlük sağlamayı başaran, ülkemizin ilk drift şampiyonu, İbrahim Yücebaş oldu. Günün dikkat çeken ismi ise sıralamalarda 85 puan elde ederek 6’ncı sırayı elde eden genç yarışmacı İzer Özvurulmuş oldu. Özvurulmuş ikinci turda eşleştiği David David ile mücadele edecekti fakat aracında oluşan mekanik arıza ile yarıştan çekilmek zorunda kaldı. Dikkat çeken diğer isimler ise ilk yarışlarına katılmalarına rağmen başarılı performans sergileyen Hamza İbdair, Bekir Özsusuzlu ve Tolga Reyhan oldu.
Kısa Kısa..
• Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin (KKORD) organize ettiği KKTC 2015 Off Road Şampiyonası’nın tamamlanmasının ardından bu akşamı yeni yıl balosu ve sezon sonu ödül töreni yapılıyor Ozanköy’de bulunan Dream Castle Restaurant’ta yapılıyor.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği KKTC 2015 Yıldıray Debreli Tırmanma Şampiyonası’nın ertelenen son yarışı, “Mersinlik Tırmanma Yarışı”nın 27 Aralık Pazar günü yapılacağı açıklandı.

• Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), 2016 Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) takvimini onayladı. 2014 ve 2015 yıllarında iki toplumlu olarak yapılan, 2016 yılında da iki toplumlu olarak yapılması beklenen Kıbrıs Rallisi 24-25 Eylül tarihlerinde yapılacak.

• Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nde Semavi Aşık başkanlık görevini devretti. Başarılı geçen 2 dönemin ardından Yönetim Kurulu görevinden istifa eden Aşık’ın yerine Argun Paralik atandı.

• Geçtiğimiz hafta Cemsa’da yapılan KKTC 2015 Rapa Drift Şampiyonası’nın final yarışı sonunda şampiyonluğa Enver Haskasap ulaşırken, yarı finalde elenen Edim Macila sezonu ikinci, Akay Akbil ise sezonu üçüncü sırada tamamlamayı başardı.

Bu yazı toplam 1476 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar