1. YAZARLAR

  2. Hakkı Yücel

  3. “Çünkü Hayat Her Yerdedir!” (Bir Ömre Kaç Hayat Sığar?) -1-      
Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

İkisine de yaramadı

A+A-

Özellikle ikinci devre büyük keyif verdi. Lefke tempoyu yükselterek golü buldu. Sakat sakat oynayan Kasım, takımın hücum gücüne büyük katkı yaptı. Koffi ve Burak biraz daha yardım yapsaydı, daha fazla net pozisyon bulunabilirdi. İkinci devredeki baskı ve kanatlardan bindirmeler etkili oldu. Orta alanı çabuk geçen Lefke takımı, arapaslarıyla kaleye yöneldi. Önce kaçıran Kasım, sonrasında bulduğu pozisyonda affetmedi ve takımını öne geçirdi.

Gol sonrası da yüklenen ve pozisyon bulan menekşe beyazlılar, buna karşılık buldukları pozisyonlarda kaleci Türkkan’ı geçemediler. Kalesinde kalecisinin kurtarışları ve özellikle Mike’in etkili oyununu gören sarı yeşilliler, rakip kalede baskı kurmayı başardılar.  

Kasım’ın oyundan alınması ve Zekai’nin girişi ve hatta forvet hattının geriden Burak’la güçlendirilmesine karşın Lefke takımı farkı ikiye çıkarma veya kalesindeki golden sonra tekrar öne geçme şansını pozitif değerlendiremedi. Oyundan düşen orta alan kurgusunun gerisindeki Aykut ve Yakup kardeşlerin iyi savunmasına karşın, ciddi MTG baskısı savunmayı adeta bunalttı. Başka hata yapmamalarına ve yenik duruma düşmemelerine karşın gelmeyen galibiyet golüyle beraberliğe razı oldular ve kaybedilen iki puanla şampiyonluk şansı daha da azalmış oldu. Olası galibiyet Kupa yarı final ikinci maçı öncesi ciddi bir motivasyon olurdu.

MTG ise orta alanda genç Mehmet Gürlü’nün ve çok koşmasına karşın bekleneni veremeyenlerden olan Emre Özsin’in oyuna katkısının az olmasıyla hücumda istediğini tam anlamıyla yapamadı. Son bölümdeki baskı pozisyonlar getirdi. Son paslar yerini bulsa galibiyet golü çok rahat gelebilirdi. Olmadı. Tabii tıpkı Lefke gibi MTG’ye de bu puan kaybı hiç yaramadı. Ancak Türkkan için parantez açmak gerekiyor. Son birkaç maçta gösterdiği performansa dün bir yenisini eklemeyi başardı. Çok kritik kurtarışlarla bir puanın mimarlarından oldu.

Serhan Şimşek iyi bir performans göstermemesine karşın hayati derecede hata yapmadı. Yardımcıları da başarılıydı. MTG’nin golünde kaleciye direkt bir hareket olmadığı için faul kararı vermediği kanaatindeyim.

Bu arada MTG golü sonrası takımlarına destek ve ülke futboluna renk vermeleri açısından her zaman takdir ettiğim Lefke taraftarının kendi arasındaki tartışma çok tatsızdı. Üstelik çok sayıda bayan ve çocuk taraftarın da yer aldığı bir tribüne ve camiaya yakışmadı.

 

Bu yazı toplam 1049 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar