1. YAZARLAR

  2. Hasan Ecer

  3. İki takım arasında siklet farkı vardı...
Hasan Ecer

Hasan Ecer

İki takım arasında siklet farkı vardı...

A+A-

Yenicami'nin rahat galip geldiği bir maç oldu. Fakat böylesi rahat maçta bile sayısız pas hataları, gereksiz paslaşmalar  ve futbol maçında esas olan asist denen pasların, maalesef çok az olduğunu söyleyebilirim.
       Yenicami ülke standartları üzerinde bir kadroya sahiptir. Böyle bir kadronun, futbol adına, sahada, daha olumlu hareketler yapması, göze hoş gelen hareketlerin, maç boyunca sıkça yapılması gerekir. Üstelik de bu futbolcuların bunu yapacak kapasiteleri de var.
       Her ne kadar, zaman zaman göze hoş gelen hareketler yapılmış olsa da, yine de doksan dakika içerisinde bunların sayısı fazla degildir.
       Mormenekşe belli ki kadro sıkıntısı yaşıyor. Yabancı uyruklu oyuncuları Pedro hem kilolu hem de takıma fazla katkı yapmıyor. Profesyonel bir oyuncuysanız bunlara özellikle dikkat etmeli ve çok çalışmalısınız.
        Mormenekşe maçın başından itibaren haddini bilerek oynadı. İlk devre iyi mücadele etti ancak gücü Yenicami karşısında yeterli değildi. Buna karşın 1-0 mağlup durumda iken Cemil'in yakaladığı yüzde yüzlük pozisyonda topu ağlara gönderebilseydi, dirençleri ve mücadele güçleri daha canlı olabilirdi.
       Galip gelebilirlermiydi. Futbolda her şeyin olması mümkündür. Ancak dünkü kadrosu ve oyuncuların performansını değerlendirdiğimde, bunun olması için mucize olması gerekirdi diye düşünüyorum. Çünkü Yenicami çok koşan, fizik gücü yüksek, teknik oyuncu sayısı fazla olan bir takım. 4 gol attı, sayısız gol pozisyonundan biraz beceriksizlik, biraz laubalilik yüzünden yararlanamadılar.
       Kapalı savunmalar karşısında Yenicami’nin varyasyon geliştirmesi ve futbolcuların daha isabetli ve ayağa top yapması gerekiyor. Golü bulana kadar takım olarak stres yaşıyorlar. Golü bulduktan sonra işleri kolaylaşıyor ama  önemli olan oyuna süratli, tempolu ve gol noktalarında etkili vuruşlar yapacak sorumlulukta olmaları gerekir.
      Neval'ın son haftalardaki performans düşüklügü, pas noktalarındaki sorumsuzca hareketleri dikkat çekiyor. Cedric çok güçsüz. Aldığı her topu kaybediyor, yere düşüyor, adam geçmekte zorlanıyor ve topa vururken etkili  vuruş yapamıyor. Peter’in son zamanlardaki sinirli hareketleri ve gereksiz tepkileri dikkat çekiyor. Dünkü maçta rakibine topsuz alanda yaptığı hareket maçın orta hakemi Kerem Eran görmüş ve oyunu durdurmuşsa, kartın rengi ‘kırmızı’ olmalıydı.
       İbrahim Çıdamlı müthiş oynadı. Attığı gol de klasına yakışan bir goldü. Ünal ve Peter'in orta alandaki mücadeleleri, İbo'nun oyununu olumlu yönde etkiledi. Ünal zaten mücadele gücü yüksek harika bir oyuncu. Takıma müthiş katkı yapıyor. Adil tek kelime ile süper işler yapıyor. Maç boyunca hatasız oynuyor. Hele ilk goldeki takipçiliğine söyleyecek bir şey bulamıyorum. Ölü bir topun oyunda kalması için ortaya koydugu mücadele ayakta alkışlandı.
       Serkan, Serhan kardeşler savunmaya güven veriyor. Son haftalardaki performansları üst seviyede. Bütün bu özellikleri bir arada toplayan futbolcuları, sahadaki hata yüzdesi de az olması gerekiyor. Bir çok pozisyon bulmalarına karşın, bu pozisyonları sorumsuzca harcamak doğru değildir.
      Sonuç olarak, rakibi Kaymaklı ile olan puan farkını korumak açısında, alınan üç puan önemlidir. Şampiyonluk yolunda giden bir takımın moral kaybetmeden yoluna devam etmesi, kendilerine olan özgüven açısından da önemlidir

Bu yazı toplam 1981 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar