1. YAZARLAR

  2. Ayşemden Akın

  3. Hasipoğlu ve türevleri
Ayşemden Akın

Ayşemden Akın

Hasipoğlu ve türevleri

A+A-


İşlerin, iktidardayken başka muhalefetteyken başka olduğunu anlatmaya çalışırken hayatının gafını yapan Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu gece kulüpleriyle ilgili görüşünü de bu vesile ile ortaya koydu.  Bakan Hasipoğlu’nun ağzından aynen şu cümle çıktı: “Gece kulüplerini kapatalım da 40 bin asker ve 40 bin öğrenci beni mi halletsin”.
Bakanın bu akıldışı sözleri Hasipoğlu gibi erkeklerin kadına bakış açısının ispatı olarak bugünkü gazetelerde bol bol yerini aldı. Bakanın açıklamaları 19 örgütün imzasıyla kınandı. Hasipoğlu açıklama yaparak “sözlerim bir anekdottu” dedi.
Merak etmeyin yarın yine her şey normale dönecek. Ne bakan istifa edecek ne de kadınlar gidip o koltuğu bakanın altından çekecek.
AKP’nin kapatılması için fırsat kolladığı gece kulüpleri işinde kurşunlar konuşmadan bu işin olmayacağını bilen UBP Hükümeti bildik bahanelerle yine günü geçirecek ve bakan beyin deyimi ile kulüpler asker ve öğrencilere hizmet verecek. Hem de muhafazakar AKP VE UBP işbirliği ile!
  
***
Yakışıklı Çinliler


Dün toplanan 3 bin üyeli Çin Parlamentosu, Komünist Parti Genel Sekreteri Xİ Jinping’i Cumhurbaşkanı seçti. Toplantıyı dün televizyonlarda izleyenler mutlaka bir detaya dikkat etmişlerdir. Başkan dahil üyelerin tümü aynı tezgahtan çıkmış gibi siyah takım elbiseli, kırmızı kravatlı tespih taneleri gibi yan yana ya da arka arkaya oturmuştu. Buraya kadar her şey normal olabilir. Çünkü herkes Çinli komünistlerin ne denli disiplinli olduğunu bilir. Ama görüntülerde daha ilginç bir detay vardı. Yaşlarının ortalama 60 olduğu anlaşılan herkesin saçı siyah idi. Yani boyalı. Konuyu araştıran BBC muhabiri bunun bir tören geleneği olmadığını tersine Çin Komünist Partisi ya da devlet yönetiminde olanların çoğunun saçlarının boyalı olduğunu tespit etmiş. Nedeni ise yalnızca genç görünmek değilmiş. Meğer saç boyamak partinin disiplinini, birliğini, siyasal ve ideolojik istikrarını ve kurumsallaşmasını ifade ediyormuş. Ama işin bir de halk boyutu varmış. Yapılan bir yoklamaya göre Çinliler kendilerini yönetecek insanların yakışıklı, güzel ve genç ya da genç görünümlü olmasını istiyormuş. Bu konuda Çinlileri örnek almakta fayda var!

***
Yine 8 Mart


8 Mart kutlamaları bitti ama konu ile ilgili yazılar devam ediyor. Madrid ve Los Angeles Üniversitelerinin ortak çalışmasına göre kadınların ‘saçı uzun ama aklı da uzun’ olduğu anlaşılmış ve erkeklere göre daha pratik zekalı oldukları bir kez daha kanıtlanmış. ‘Gramaj’ olarak kadın beyninin erkelere göre % 8 oranında daha hafif olduğuna dikkat çeken bilim adamları karmaşık problemlerin çözümünde, uzun süreli sinir gücü ve dayanıklılık isteyen durumlarda kadınların daha başarılı olduğu kanıtlamışlar. Bunun böyle olmadığını düşünen varsa yukarıdaki Hasipoğlu ile ilgili yazıyı yeniden okusun!
***
Zavallı Arap kadınları

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığının verilerine göre oradaki kadınların bölgesel farklılıklara göre % 85-99’ı D Vitamini eksikliğinden şikayetçi. Bunun nedeni de çok basit. Çünkü kadınların sokağa çıkması günah yani yasak. Çıkanların da hiçbir yeri güneş görmüyor. Denize gitmek ise öldürülme nedeni. Durum böyle olunca kadınlar evlerinde yemek yiyor ve bütün gün çay-kahve içiyor. Hepsi de D vitamini düşmanı. Hareketsiz oldukları için de % 79’u şişman. Söylemeden de geçemeyeceğim: Bu ülke ABD’nin bölgedeki en önemli müttefiki ve dünyanın en zengin ülkesi!

Bu yazı toplam 1997 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar