1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. “Hapishane arkasındaki askeri bölgede gömü yeri bulundu…”
Sevgül Uludağ

Sevgül Uludağ

0090 542853 8436/00357 99 966518

“Hapishane arkasındaki askeri bölgede gömü yeri bulundu…”

A+A-

Kayıplar Komitesi dün akşam yaptığı açıklamada, dün (1 Eylül 2015) Lefkoşa’nın kuzeyinde hapishane arkasındaki askeri bölgede Kayıplar Komitesi kazı ekibi tarafından yürütülen kazı çalışmalarında bir gömü yerine ulaşıldığını bildirdi.
“Birden fazla insana ait kalıntılara” ulaşıldığını belirten Kayıplar Komitesi, bu kazının bu büyük bölgede onikinci kazı olduğunu, geçmişte bu bölgede yapılan tüm kazıların başarısız olduğunu, bunun nedeninin de topografideki büyük değişimler olduğunu belirtti.
Kayıplar Komitesi tarafından yapılan açıklamada bölgedeki kazıların devam etmekte olduğunu ve kazılar tamamlandığı zaman Kayıplar Komitesi’nin bu gömü yerinde tam olarak kaç kişinin bulunduğu hakkında bilgi verebileceğini belirtti.
Bu bölgedeki bu gömü yerinin bu kez başarılı biçimde bulunmasının yeni bir şahidin Kayıplar Komitesi’ne bilgi vermesi sonucu gerçekleştiği kaydedilen açıklamada olası gömü yerleriyle ilgili bilgi sahibi olanlara da çağrı yapılarak binden fazla “kayıp” Kıbrıslı’dan geride kalanların Kayıplar Komitesi tarafından bulunması, kimliklendirilmesi ve ailelerine defnedilmek üzere geri verilmesi için bilgi vermeleri istendi.

Devam edecek...

-------

Lapta’da bir okurumuzun gösterdiği alanda bir “kayıp”tan geride kalanlara ulaşıldı…

Lapta’da Lapta Yavuzlar Lisesi avlusunda bir okurumuzun bize ve Kayıplar Komitesi yetkililerine geçtiğimiz Haziran ayında göstermiş olduğu yerde bir “kayıp” şahıstan geride kalanlara ulaşıldı…
Dün akşam arayıp teşekkür ettiğimiz okurumuz, bu noktada bir değil iki “kayıp” şahıstan geride kalanların bulunması gerektiğini belirtti. Okurumuza sonsuz teşekkürler ederken, Kayıplar Komitesi kazı ekibine de “Çok kolay gelsin” diyoruz.

Bu yazı toplam 1612 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar