1. YAZARLAR

  2. Kaya Emiroğlu

  3. Haftalar sonra puan
Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Haftalar sonra puan

A+A-

Haftalardır puansız kalan Mağusa Türk Gücü için hayati değerde bir maçtı dünkü maç. Keza Yeni Boğaziçi’nin de geçen haftaki farklı mağlubiyetten sonra aşağılara düşmek istememesi, maçı daha da zorlu hale getirdi. Pozisyon vardı ancak iki takım da temkinli olmayı isteyince, zaman zaman orta alanda sıkışan bir oyun izledik.

      ***

Yeni Boğaziçi geçmiş haftaların aksine hücuma önem vererek başladı. Üç forvet oynayarak golü istedi. Pozisyon da buldu. Ancak rakip savunmayı tam anlamda çözemedi. Orta alanda sıkıntı yaşadı. Hücuma çıkışlarda sıkıntı yaşadı. Savunmayla forvet hattı arasında kopukluklar yaşandı.  Sahanın en iyilerinden olan Diallo’nun sakatlanması ve takımın son on dakikada üç oyuncu değişiklik hakkı kullanıldığı için on kişi oynaması, çok ciddi bir handikap oldu. Mustafa Tekpınar’ın olmayışı da savunma adına ciddi bir eksiklikti. Buna rağmen kaleci Ersoy için sakatlık adına kendini tehlikeye atacak kadar pozisyonları önleme çabalarını da takdir etmek gerekir. Sonuçta iyi mücadele etmesine karşın Yeni Boğaziçi gol yollarında sıkıntı yaşadığı bir maçı kaybederek haftayı puansız kapadı.

      ***

MTG ise iyi mücadelenin üzerine ne yaptığını bilen, pozitif oyun anlayışını sahaya yansıtmayı başaran bir takım görüntüsündeydi. Lewis Mike savunmanın en iyisiydi. Erol hem gol attı, hem savunmada geçit vermedi, hem de hücuma çıkışlarda katkı sağladı. Orta alandaki mücadele çok iyiydi. Hakan Uluçağ, hem savunmaya yardım etti, hem de hücuma çıkışlarda rakip yarı sahaya top taşıdı. Solda Uğur’un etkinliği rakip savunmayı zorladı. Savunmadaki direnç, orta alana pozitif yansıdı. Kalede Uygar’ın yerinde çıkışları rakibe kale önünde pozisyon şansı vermedi. Sahaya iyi yayılan sarı yeşilliler, ikili mücadelelerde iyi bir performans gösterdiler. Haftalar sonra gelen üç puan ciddi bir moral oldu.
Fehim Dayı ve yardımcıları iyiydi. Yağmurlu havalar, üstü kapanamayan Canbulat Stadı’na gelen taraftarlar için ciddi sıkıntı oluşturmaya devam ediyor. Yetkililerin bu konuda pratik te olsa bir çözüm üretmesi gerekiyor.

Bu yazı toplam 952 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar