1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. “Güneş Gazetesi’ne el koyabilirim”
Fayka Kişi

Fayka Kişi

“Güneş Gazetesi’ne el koyabilirim”

A+A-

 

UBP Lefkoşa Milletvekili, 24 Şubat’ta yapılacak UBP Kurultayı’nda başkan adayı Ahmet Kaşif’in en büyük destekçilerinden Hasan Taçoy, kurultayı yüzde 60 oyla Kaşif’in kazanacağı tahmininde bulundu.
Kanal SİM’de Radyo Gazetesi’ne konuk olan ve Sami Özuslu’nun sorularını yanıtlayan Taçoy, “İrsen Küçük adına Ünal Üstel bana ‘kabinede 5 bakanlık teklif etti, reddettik” açıklamasını da tekrardan gündeme taşıdı.
24 Şubat’ta sayılı günler kala UBP odaklı Güneş Gazetesi’nin yayın politikasını da eleştiren Taçoy, “Bugün İrsen Bey'in borazanlığını yapan Güneş Gazetesi’nin yüzde 50 hissesi bana ait. İstersem el koyabilirim” ifadesinde de bulundu.
Ve eğer Kaşif kazanmaz ve Küçük kurultayı göğüslerle Taçoy’un tavrı ne olacak? İşte ona da yanıt veren Taçoy, “ Küçük, kapıdan atarsa pencereden, pencereden atarsa kapıdan  girecem. Ama o gün yaşanmayacak. Kurultayda Kaşif kazanacak” dedi. 

\
Bakanlar işine geldiği gibi!..


UBP’deki kurultay kavgasının en büyük nedeni ‘koltuk’ kavgasını dün bir kez daha UBP Milletvekili Türkay Tokel teyit etmiş oldu.
UBP Güzelyurt milletvekili Türkay Tokel, tüm kabinenin Küçük'e destek verdiği iddialarının doğru olmadığını, bakanlarının yarısının Küçük'e destek vermediğini söyledi.
Tokel Genç TV'de katıldığı sabah programında "Kabinenin tümünün Küçük'e destek verdiği doğru mu" sorusu üzerine şöyle konuştu:
" Bakanların yarısı Küçük'e destek vermiyor. Gönlünden Küçük geçmiyor. Geçmişte bunu açıklayanların başına neler geldi gördük. Polemikler içine girmeyen arkadaşlarımız var. Sürecin geçmesini bekleyenler var. Kendi düşünceleri saygı duyuyorum.”

\

Bakanlar Kurulu’nun otel ‘sefası’
Bakanlar Kurulu, dün bir ilke imza attı… Mağusa’da 5 yıldızlı bir otelde toplandı. Karar öyle alınmış bir önceki Bakanlar Kurulu toplantısında, her hafta bir ilçede…
Bakanlar Kurulu’nun 5 yıldızlı otelde toplanması gün boyunca eleştiri konusu oldu.
‘Önemli’ kararlar, ‘vatandaşlık dağıtımları’, ‘özelleştirmeler’, ‘arsa, para dağıtımları’ artık ilçelerden duyurulacak…
\

3443’e bir SMS attınız mı?
Bir süre önce “Destek ÇOK, Engel YOK” sloganı ile başlayan kampanyaya henüz bir  ‘SMS’lik yardım yapmadıysanız halen geç kalmış sayılmazsınız.
Kampanya engelli sporcularımıza otobüs alımı için… hani karga tulumba bir kamyonetin arkasında taşınan engelli sporcuları bu ayıbımızdan kurtarmak için…
3443’e atacağınız 1 SMS ile 5 TL’lik küçük bir yardımda bulununuz.
Bu kadar çirkinliğin yaşandığı ülkemizde küçük bir yardım yapalım.
\
Ayaklanıyoruz!
Kadına uygulanan şiddete, kız çocuklarına yönelik cinsel tacize, sünnete, seks köleliliğine,  tecavüze, baskıya, dayatmaya karşı bugün 1 milyar kadın ayaklanma gösteriyor.
Ülkemizde de kadınlar bugün saat 16’da Gönyeli Belediye Bulvarı’nda buluşuyor.
"Bir milyar kadının haklarının ihlal edilmesi gaddarlıktır. Bir milyar kadının dans etmesi devrimdir" sesleri yükselecek, danslar edilecek, 1 milyar kadının sesi dünyayı saracak…

\


VATANDAŞTAN GELEN…

“Sayıştay Başkanı suskunluğunu bozsun”

“Sayıştay Başkanı uzunca bir süredir süren sessizliğini bozup, yasadışı istihdamlar hakkında açıklama yapsın.
Suskun kalmasındaki sebep, kurultaya yönelik yapılan istihdamların “kendi görüşüne göre” yasal olmasından mıdır, yoksa kendisinin istihdamlara karışma yetkisinin olmamasından mıdır? Yoksa her ikisi midir?
Eğer istihdamlara karışma yetkisi yoksa, anayasal kurum tarafından sınavla atanmış genç denetçileri, üstelik yüksek mahkeme kararına rağmen 1 yıldır işe başlatmamasının sebebi nedir?
Bunun sebebi Sayıştay’ı bir devlet kurumu olarak değil de, kendisinin bir kurumu olarak görmesinden midir?”

Harper ÇİMENCİ

 

Bu yazı toplam 1397 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar