1. YAZARLAR

  2. Cenk Mutluyakalı

  3. KAPATALIM olsun, bitsin!
Erdinç Gündüz

Erdinç Gündüz

Gündem yüklü

A+A-


Gündem yüklü.  Gündemimizde ‘Kıbrıs İçin Çözüm’den başka herşey var maşallah.
‘Kıbrıs için çözüm’ haberleri küçücük. Köşede bucakta. Ön sıralarda neler var ?
Trafik kazaları...
Orda burda silahlı saldırılar....
Cinayetler...
Soygunlar....
Grevler ?..... (Şimdilik duruldu gibi...)
Mağusa’nın b...’la mücadelesi...
Lefkoşa’da Belediye için seçim...  Olası aday isimleri....
Maliye Bakanımızın ekonomimizle ilgili ışıltılı sözleri...
TC Başbakanı “Kıbrıs diye bir ülke yoktur...” açıklaması....
Yılan hikayesine dönen UBP ‘Kurultayı.....
v.s. v.s. v.s.
***
Haa..Bir de ‘istihdamlar’ var.... Pardon !!!!  “geçici istihdamlar”...
Şu ‘istihdamlar’ konusu çok fazla abartılmıyor mu ?
İlk defa mı oluyor yani ? Otuz küsur yıldır, her seçim öncesinde istihdamlar yapılmıyor muydu ? Hele hele Ulusal Birlik Partisi’nin,  bu konudaki uzmanlığı tescil edilmemiş miydi ? Şimdi ne bu kıyameti koparma ? Yeni istihdamların sayısı 300 küsur veya 400 küsur... Geçici veya kalıcı. Ne farkeder ki ?  (Halen, bilmem kaç yıldır görev başındaki “geçici”lerin sayısı bilinmiyor bile...Onlardan söz eden de yok.) Maliye Bakanımız, ekonomimizin durumundan memnun. Gidişattan da. Onun ek istihdamlardan şikayeti yok.  Size ne düşüyor ?
Eskiye göre tek fark şu:  Eskiden UBP bu çok önemli silahı iktidarda kalmak için kullanıyordu. Yeni moda istihdamlar ise UBP’deki iç hesaplaşmayla doğrudan bağlantılı.  Yani  Kurultay’la... Küçük, her ne pahasına olursa olsun Kurultay’dan zaferle çıkmak istiyor. Zafere ulaşmak için de uzmanı olduğu bir konuda uzmanlığını kullanıyor.  Hepsi bu....
Bu arada....
Bu kadar rezillikten sonra Küçük kazansa ne olur , Kaşif kazansa ne olur ? UBP içinde açılan yara birinden birinin kazanmasıyla temizlenir mi ? Yoksa parti içinde, Kurultay sonrasında daha şiddetli fırtınalar mı yaşanır ?
Küçük de kazansa, Kaşif de kazansa,  Kurultay uğruna istihdam edilenlerin geleceği ne olacak çok merak ediyorum....Yoksa onlar da yıllardır ‘kadro’ bekleyen ‘geçiciler’ listesine mi eklenecek ?
Ama bir çaresini bulurlar her zaman olduğu gibi. Ya Anavatandaki patronlarından para dilenirler, ya da Kıbrıs’ta bir yerleri daha satarlar sorun ‘geçici’ de olsa hallolur. Allah kerim bundan sonraki seçime.

Bu yazı toplam 1462 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar