1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. Sergi bir hafta daha uzatıldı...
Necmi Belge

Necmi Belge

Genç Doğanlılar ve Gençlik Gücü

A+A-

K-Pet Süper Ligi’nin farklı hedefleri olan karşılaşmasında, teorik olarak şampiyonlukta iddialı olan Doğan Türk Birliği, teorik olarak ligden düşen Gençlik Gücü’ne konuk oldu.
Atatürk Stadı’nda toplam 60 seyirici önünde oynanan bu karşılaşmaya hala daha pes etmeyen son sıradaki Gençlik Gücü her hafta olduğu gibi hızlı ve inançlı başladı.
Kaybedecek bir şeyi olmamanın psikolojisi ile rakibinin üzerine giden Gençlik Gücü, hücumdaki ele avuca sığmaz futbolcusu Debola Ogunseye’nin müthiş golü ile de öne geçti. Hücumda, kendisine eşlik eden Koffi’nin müthiş asisti ile topu ağlara gönderen Debola, “işte şimdi Gençlik Gücü’nün galibiyeti geliyor” dedirtti.
Ancak, bu maça daha çok genç ağırlıklı kadrosu ile gelen ve rahat konumundan dolayı bir antreman maçı modunda olan Doğan Türk Birliği yediği bu gol ile hareketlenince, Emin’in super golü ile eşitliği sağladı.
Bu gol ile bocalamaya başlayan Derviş Özeralp yönetimindeki Gençlik Gücü defansı hücumda iyi bir gününde olan Doğan Türk Birliği forvetlerinden Jose Makusa, Aydın Angın ile Ahmet Saygı’yı tutmakta çok zorlandı.
Bu futbolculara dün, defansın sağında oynayan golcü Emin Atabek’in de eşlik etmesi, Gençlik Gücü için bir diğer handikaptı.
Bu maçta kalede görevlendirilen Ferhat, önündeki Eray, Özcan, Recep, Volkan’ın çaresizliği ile her topta Doğan Türk Birliği forvetler ile karşı karşıya kaldı.
Bu hücumlarda elinden geleni yapan Ferhat üç golü kalesinde görürken belki de, takımının en masum futbolcusu idi.
Gençlik Gücü’nde bu işler olurken, Federasyon Kupası’ndan elenen Doğan Türk Birliği bu rahat konumunu perçinledikten sonra,  Oshan ve Girgen altyapılarından yetişen hatta, geçtiğimiz yıl Tamsu U 15 liglerinde final oynayan genç futbolcuları da takıma monte etmekten çekinmedi.
Şöyle ki, Ahmet Saygı’nın kardeşi Selim Saygı, Mahmut Erkan, Tunahan Şencan, maçın yıldızı Mehmet Yıldız ile  son dakiklarda oyuna giren Ahmet Çağer adeta, sarı-lacivertlilerin geleceğinin garantisi oldular.
Her sezon, şampiyonluğa oynasın, oynamasın genç futbolcuları A kadrosunu dahil etmekten çekinmeyen Oshan-Girgen ikilisi böylece, geleceğin Doğan Türk Birliğini kurma misyonunu başarı ile devam ettiriyorlar.
Bu Doğan Türk Birliği’ni sadece ayakta alkışlamak gerekir diye düşünüyorum. Gençlik Gücü’ne gelince, her sezon gücü yettiğince centilmence mücadele eden bu başkentin tarihi takımı, Kıbrıs Türk futbolunda direnme mücadelesi veriyor. Ligden düşsün veya düşmesin, Kıbrıs Türk futbolunun Gençlik Gücü’ne ihtiyacı var. Ah, bir de tabanı ve camiası sahiplense ne güzel olurdu. Başkan Yenice ve arkadaşları “DİRENMEYE” çalışyorlar ama nereye kadar?
Ha, bu maçın orta hakemi Serkan Durmaz, bugüne kadar talihsiz maçların adamı olurken, bu kez bana göre dört dörtlük bir maç yönetti. Acaba, stresten uzak olduğu için mi?

Bu yazı toplam 871 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar