1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. Fota’da iki “kayıp” şahıstan geride kalanlara ulaşıldı…
Sevgül Uludağ

Sevgül Uludağ

0090 542853 8436/00357 99 966518

Fota’da iki “kayıp” şahıstan geride kalanlara ulaşıldı…

A+A-

Kayıplar Komitesi’nin Fota (Dağyolu) – Kanlıköy arasında ıssız bir arazide başlatmış olduğu kazıda iki “kayıp” şahıstan geride kalanlara ulaşıldığı öğrenildi.

Kayıplar Komitesi’nin Kıbrıs’ın kuzeyinde ve güneyinde, iki toplumlu kazı ekipleriyle yürütmekte olduğu kazılar devam ediyor. İki “kayıp” şahıstan geride kalanların bulunmuş olduğu Ozanköy’deki (Kazafana) kazı devam ederken, Tirmen’deki (Tripimenti) kazı herhangi bir ize rastlanmayarak sona erdi. Güngör’de (Kutsovendi) bir “kayıp” şahıstan geride kalanlara ulaşılırken, bu kazı da genişletilerek devam ediyor.

Kırnı’da (Pınarbaşı) kazı hiçbir ize rastlanmayarak sona ererken, Sinde’de (İnönü) bir kuyu kazısı devam ediyor.

Kıbrıs’ın güneyinde ise Pareklişa’daki kazı sürdürülüyor. 10 “kayıp” şahıstan geride kalanlara ulaşılan kazıda, Dohni-Zigi-Mari’den “kayıp” edilen ikinci otobüsteki “kayıp” Kıbrıslıtürkler’den geride kalanlar aranıyor. Bir taş ocağının içinde yürütülmekte olan kazı genişletilerek sürdürülecek.

Kayıplar Komitesi kazı ekiplerindeki tüm arkeologlarımıza, şirocularımıza ve diğer çalışanlara “Çok kolay gelsin” diyoruz. Kazasız-belasız kazılar diliyoruz…

Bu yazı toplam 1410 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar