1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Fellahoğlu anketlerde önde
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Fellahoğlu anketlerde önde

A+A-


“Lefkoşa’nın yeni başkanı kim olmalı” sorusu internet haber sitelerinin anketi… 7 Nisan’da Lefkoşa Belediye başkanlığına aday olan 9 adayın hangisi Lefkoşa Belediye Başkanı olacak. 7 Nisan’da sandıklar açılıncaya kadar  kesin bir kanıya varmamak mümkün değil. Ancak hem çeşitli anket siteleri, hem basın yayın, hem de internet siteleri, nabız tutmaya devam ediyor.
İnternetteki haber portalları da bu bağlamda okuyucularına ‘kim başkan olmalı’ yönünde soru sordu.
4 sitede yapılan anketin 3’nde CTP-BG adayı Kadri Fellahoğlu önde… dün saat 11.30 sıralarında, YENiDÜZEN, HaberKKTC, Kıbrıs Postası ve Gazedda Kıbrıs portallarından alınan sonuçlar şöyle:

 

 

--------------------

Kefile bak, hizaya gel!


Kıbrıs Gazetesi’ne röportaj veren Lefkoşa Belediyesi eski Başkanı Cemal Bulutoğluları 7 Nisan’nda yapılacak Lefkoşa Belediye Başkanlığı seçimlerine yönelik yaptığı açıklamada “Sertoğlu’na desteğim tamdır, kefili benim” dedi.
Bulutoğluları bu açıklaması ile “kefile bak hizaya gel” yorumuna neden oldu.
UBP Lefkoşa Belediye Başkanı Hasan Sertoğlu da yaptığı açıklama ile yine şaşkınlık yarattı.
Sertoğlu, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir” dedi.
Sayın Sertoğlu, Lefkoşa’ya bu zulmü bir kez daha yaşatmaya mı garanti veriyorsunuz?
UBP’nin Lefkoşa Belediyesi’ne yaptıklarını gördük, fazlasını görmeye lüzum yok. 

---------------------


Personel Dairesi göreve!


UBP’li ‘kamu çalışanları’ önce kurultay şimdi de ‘Lefkoşa Belediye seçimlerine’ kendilerini fazlasıyla kaptırmış durumda…
Öyle ki bazı UBP’li ‘kamu çalışanları’ işe gitmek yerine adaylarla birlikte kapı kapı dolaşıp, oy toplamanın peşinde.
Dün gelen bir ihbar da bu yönde… Lefkoşa Vergi Dairesi’nin Vergi Tahsilat 2 geçici memurun işe gitmediği söyleniyor.
İşe gitmeyen personel hakkında Personel Dairesi’ni göreve davet ediyoruz.
Yoksa iş yoğunluğu olan Şube’de yakında isyan çıkacak.

***

2 mahkuma 1 gardiyan olur mu?

Lefkoşa Devlet Hastanesi Cerrahi Bölümü’nde 2 mahkum yatıyor ancak başlarında 1 gardiyan…
Sürekli mahkum firarlarının yaşandığı ülkemizde, bu durum usullere aykırı sanırım. Cezaevi Müdürü Salahi Hoca, bu konuda tedbir alsa iyi olur. Gardiyanlar, bu durumdan oldukça rahatsız…

--------------------------------------

Eran: 2 ayda belediye düzde…

Lefkoşa Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday olarak Lefkoşa seçmenin karşısına çıkacak olan Yahya Eran, dün YENiDÜZEN’i ziyaret etti. Eran, 2 ayda Lefkoşa’yı düze çıkaracağı iddiasında bulundu.
Herhangi bir örgüt ve siyasi parti ile ilgisi olmayan Eran, Lefkoşa’nın kötü gidişine dur demek için aday olmuş, kendine göre plan ve projelerini de yapmış.
Özellikle tahsilatların toplanması, zabıtaların işler duruma getirilmesi, para getirilebilecek  bölümlerin hayata geçirilmesi…
Eran, yıllar önce alınmayan tedbirler neticesinde Lefkoşa Belediyesi’nin ve Lefkoşalı’nın içinde bulunduğu durumu özetleyerek, “Bu gidişata 3-4 yıl önce dur denilseydi, BES, devlet bunun tedbirlerini alsaydı, bugün belediye bu durumda olmayacaktı” dedi.
“Ama şimdi belediye dibe vurdu” diyen Eran, projeleri ile Lefkoşa Belediyesi başkanlığına talip…
Kısıtlı bir seçim bütçesi ile şimdi Lefkoşalı’ya kendini anlatıyor, “Gezdiğim yerlerde, siyasette yeni yüzler isteniyor, benim de siyasetle bugüne kadar ilgim  olmadı ama Lefkoşalı’ya bu hizmetleri vermek için adayım. Birçok proje ürettim, örneğin zabıtların daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak, özel güvenlik şirketi kurarak bu yönde hizmet vermek, hizmet alımlarını kısarak, belediye çalışanını etkin bir hale getirmek, tahsilatlarda kolaylık sağlamak, vatandaşa kısa sürede sorunlarını çözmek, yardımcı olmak gibi… ” diyor.

Bu yazı toplam 1508 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar