1. YAZARLAR

  2. Sami Özuslu

  3. ANKARA DOĞU AKDENİZ’DE ÇIKIŞ ARIYOR
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

Driftciler kupalarını aldı

A+A-

DAMALI BAYRAK

Tüm dallarda sezon sonu şampiyonlar balosu tek tek yapılırken son olarak geçtiğimiz hafta Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK) 2015 yılı Şampiyonlar Balosu yapıldı. 2015 sezonunda hem Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’ne (KKORD) hemde Kyrenia Off Road Derneği’ne (KYOFF) sportif destek veren KKOK, kendi organizasyonu olan KKTC 2015 Rapa Drift Şampiyonası ödül törenini Bibliotheque Restaurant’ta gerçekleştirdi.
Rapa Drift Şampiyonası’nı ilk altı sırada tamamlayan yarışmacıların kupa almaya hak kazandığı gecede 2015 Şampiyonu Enver Haskasap özel işleri nedeniyle yurtdışında olduğu için kupasını ekibi, NEU Drift Team, aldı. Haskasap’ın isminin anons edildiği sırada sahneye kurulan perde ile Haskasap’ın canlı bağlantıyla geceye katılması ilgi çeken detaylardandı.
Gecede Edim Macila ikincilik kupasını, İbrahim Yücebaş beşincilik kupasını, Osman Ruhi ise altıncılık kupasını KKOK Başkanı Zeki Topcu ve Rapa Ltd. Genel Müdürü Bengü Ünsal’dan alırken şampiyona üçüncüsü Akay Akbil ile dördüncüsü Celal Bozbeyli vatani görevlerini yaptıkları için geceye katılamadılar.
Angelo Ajans direktörü Seniha Kanatlı’nın sunumuyla yapılan gecede 2015 sezonunda yarışan tüm yarışmacılara da anı plaketi verildi. Ayrıca Rapa Ltd. adına Genel Müdür Bengü Ünsal’a, işbirliği içerisinde olan dernek başkanlarına ve basına da teşekkür plaketleri takdim edildi.
Kısa Kısa
• Geçtiğimiz Aralık ayında ilki yapılan Land Rover buluşması, yoğun talep üzerine bu haftasonu ikinci kez yapılıyor. Lefkoşa-Yılmazköy-Tepebaşı-Akdeniz-Koruçam-Geçitköy güzergahını takip edecek olan Land Rover severler yaklaşık 80 kilometre Doğa gezisi yapacaklar.

• Geçtiğimiz haftasonu Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) kısaltılmış ikinci ayağı, İsveç Rallisi yapıldı. Yarışı, Volkswagen pilotu Sebastien Ogier kazanarak İsveç’teki üçüncü zaferini elde etmeyi başardı.

• Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu’nda (KITMOK) Geçtiğimiz hafta KKTOK lokalinde yapılan 6. Olağan Genel Kurul sonunda İbrahim Önderoğlu Kurum’un 6. Başkanı oldu.

• Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK) Başkanı Zeki Topcu, 2015 Şampiyonlar balosunun ardından Spor Dairesi Müdür Muavini Haldun Oktay ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’ya ziyarette bulunarak teşekkür plaketi sundu.

• Güney kesimde 2016 Ralli Şampiyonası bu haftasonu yapılacak East Safari Ralli ile başlıyor. 6 etabın geçileceği yarışa lisanslı sporcularımızdan Canben Özpaşa da Nick Kyriacou’nun Co-pilotu olarak katılacak.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu, 2016 sezonu harçlarını açıkladı. Yıllık üyeliğin 200 TL, Lisans ücretlerinin 220 TL ve yarış başı kayıt ücretlerinin ekip başına 400 TL olacağı açıklandı.

Bu yazı toplam 892 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar