1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Denktaş’ın mazereti var
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Denktaş’ın mazereti var

A+A-


UBP Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın Meclis’e ‘devamsızlığı’ konusunda Meclis Başkanı Hasan Bozer tarafından uyarılması, diğer vekillerin de devamsızlıklarını gündeme getirmişti. Ve bu konuda Kıbrıs Time Yazarı Levent Özadam yayınladığı liste ile vekillerin devamsızlık durumunu ortaya koymuştu.
Devamsızlık sırasının en başında bulunan ikinci isim DP Genel Başkanı Serdar Denktaş idi. Denktaş, 3 yılda, 118 gün Meclis’e katılmamıştı.
Bu konuda sosyal paylaşım sitesi ‘twitter’de paylaşım yapan Denktaş, “Meclise 118 gün devamsızlığım var. Bunun 75’i babamın rahatsızlığı döneminde oluşmuş. Meraklıların bilgisine” diye tweet attı.


--------------------


LTB çek yasağında…
Lefkoşa Belediyesi 14 Şubat’tan itibaren resmen çek yasağına girdi. Başkentin çöküş hikayesi yıllar önce başlamıştı, yapılan istihdamlar, savurganlıklar, hesapsızlık Lefkoşa Belediyesi’ni bugünlere taşıdı.
Şimdi üzerinde ağırca bir yükle yeni ‘başkanı’nı bekleye dursun, belediyede işler yürümüyor, ödemeler yapılamıyor.
Batak bir belediye olarak, Lefkoşa’nın ortasında bir bina olmaktan ötesine gidemiyor.

-------------------

Erülkü istifa etti
Lefkoşa Belediyesi UBP’li Meclis üyesi Meriç Erülkü, önceki gün istifa etti. Daha önce de istifa girişiminde bulunan Erülkü’nün bu kez istifa dilekçesi onaylandı.
Erülkü’nün, İçişleri Bakanlığı’na gönderdiği istifa dilekçesi dün Yüksek Seçim Kurulu tarafından kabul edildi.
Böylece, UBP’li belediye meclis üyesi sayısı 8’den 7’ye yükselirken, 7 Nisan’da ise boş olan 15 belediye meclis üyeliği için seçim yapılacak.
\

UBP’li Meclis üyelerine geçit yok
Cemal Bulutoğluları’nın Lefkoşa Belediye Başkanlığı’ndan alınmasının ardından, UBP’li 7 belediye meclis üyesi kendilerini ‘masum’ gösterme peşine düştü, ne istifa ettiler, ne de bunun için adım attılar.
UBP’li Belediye Meclis Üyesi Meriç Erülkü ise Kanal Sim’de CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ile yaptığı tartışma sonrası önceki gün Yüksek Seçim Kurulu’na ‘istifasını sundu.
Şimdi 7 Nisan’da Lefkoşalı hem yeni belediye başkan adayını hem de boşalan 15 belediye meclis üyesini seçecek. Halkın seçimleri ile Belediye Meclisi’ne girecek.
Ancak 7 UBP’li belediye meclis üyesi, sanki Lefkoşa Belediyesi’nin bu durumda olmasından hiçbir suçları yokmuşçasına pişkin pişkin yerlerini korumaya devam edecek ki unutulmasın bu belediye meclis üyelerinin bir çoğu belediye kaynaklarını kendi menfaatleri için kullanmış, gazeteler de bolca yazılmıştı.
BES Başkanı Savaş Bozat ise, bu 7 belediye meclis üyesini uyararak, “7 Nisan’dan sonra bu üyeler Belediye Meclis toplantılarına katılamayacak, giremeyecek. Kendilerini o kadar ak  pak görüyorlardı madem seçime gitselerdi” diyerek uyarısını yaptı.


---------------------

YKP Kanol mu diyecek?
Yeni Kıbrıs Parti (YKP) de Lefkoşa Belediye Başkanlığı seçimlerinde yer almaya hazırlanıyor. Başkanlık için Kani Kanol ismi kulislerde konuşuluyor.
Öte yandan Baraka Kültür Merkezi, Lefkoşa Belediye Meclis üyeliği için bağımsız bir aday gösteriyor. Baraka Kültür Merkezi, bağımsız adayı Cuma günü açıklayacaklarını duyurdu.
Kıbrıs Sosyalist Partisi ise Zehra Cengiz’i aday gösterdi.

Bu yazı toplam 1792 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar