1. YAZARLAR

  2. Sami Özuslu

  3. Kıbrıs’ın 12 Eylül’ü
Asım Akansoy

Asım Akansoy

SİYASET MEYDANI

CTP TABANINA AÇIK ÇAĞRIMDIR !

A+A-


CTP olarak sıkıntılı bir dönemden geçmekteyiz.  CTP bizim emeğimiz, göz bebeğimizdir. CTP, bizim herşeyden önde tuttuğumuz dostluğumuz, dayanışmamız, birliğimizdir. CTP, bizim çok sevip değer verdiğimiz çocuklarımızdan önde tuttuğumuz evimizdir. Çocuklarımızdan, ailemizden, işimizden esirgediğimiz zamanı, emeği, özveriyi gönül rahatlığı ile, inançla ve inatla verdiğimiz yerimizdir.CTP sizindir, bizimdir, hepimizindir. Siz CTP’siniz, CTP de siz. Gençler size bakarak, sizin mücadelenize, cesaretinize, kararlılığınıza bakarak bu eve geldiler, inandılar. Size inandılar.

Gün CTP’ye sahip çıkma günüdür. Gün CTP’yi toparlama yeniden dostluğun ve dayanışmanın günü yapma günüdür. Gün hiçbir partilinin CTP’den üstün olmadığını ifade etme günüdür.  Gün CTP’ye CTP olduğu için sahip çıkma günüdür.

Kararı siz vereceksiniz, sizin adınıza kimse vermeyecek, veremez. Siz konuşun ve sizin dışınızdakiler sussun!
Kimse sizin değerlerimiz ve emeğiniz üzerinden siyaset yapamaz. Kimse sizin gece gündüz demeden, sormadan sorgulamadan inançla verdiğiniz mücadele üzerinden siyaset yapamaz. Bu kim olursa olsun izin vermeyin.

CTP ayağa, sizlerle, sizin inançlı, hoşgörülü, cesaretli, kararlı tavrınızla kalkacak.
CTP’lilerin kahramana ihtiyaçları yoktur. Çünkü her bir CTP’li kahramandır. CTP’nin büyük liderlere de ihtiyacı yoktur, çünkü her bir CTP’li liderdir. Böyle olmasa, CTP olur muydu?
Sizler BEY rejimine direndiniz, sizler Denktaş rejimine kök söktürdünüz, sizler UBP baskısına göğsünüzü gerdiniz. Sürüldünüz, ekmeğinizle oynadılar, direndiniz, dostlarınızın dayanışmasıyla ayağa kalktınız,  kalktık.
Bugün sıkıntımız var. Evet çok sıkıntımız var.

Açık yazıyorum. Bugün ne Kurultay, ne kafa alma, ne hainlik, ne o, ne bu. Biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz. Bir kişi eksilsek canımız acır, uykumuz kaçar.
Gün birbirimize ve partimize sahip çıkma günüdür.
Ve CTP’nin sahibi ne bir veya birkaç jenerasyon ne altın hisseliler ne de başka birşey...
Bırakalım bunları...

CTP’nin sahibi tabanıdır, üyesidir. Ona sahip çıkacak olan da, çıkması gereken de odur.
Kural açıktır. CTP disiplin partisidir. Tüzüğü, disiplin yönetmenliği elbette uygulanmalıdır. CTP kollektif bir partidir, yorulan yerine bir başka yoldaşını önerir, CTP toplumun partisidir, ne emekten vazgeçer ne toplumsal varlık mücadelesinden ne de federal Kıbrıs’tan. Bunu iyi bileceğiz. Partimiz ve  ilkelerimiz öncüdür. Bugünlere ölümüne geldik,  ölümüne hem partimizi hem de ilke ve değerlerimizi savunacağız.

Biz hata yapabiliriz, bazı şeyleri eksik de bırakabiliriz. Ama yoldaşlarımızı, dostlarımızı ne aşağılarız, ne dışlarız ne de göz ardı ederiz. Bunu yapanı da affetmeyiz.
CTP tabanına açık çağrımdır. Bu parti sizindir, sahip çıkınız !
Bu partinin pırıl pırıl gençlerine, partinin sahipsiz olmadığını ancak siz gösterebilirsiniz, sadece siz !

Bu yazı toplam 5807 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar