1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. CTP Mağusa İlçesi’ne adaylar…
Fayka Kişi

Fayka Kişi

CTP Mağusa İlçesi’ne adaylar…

A+A-

30 Haziran’da yapılacak CTP-BG Kurultayı öncesi İlçe kongreleri önümüzdeki hafta başlıyor. Girne İlçe Kongresi’ne adaylık başvurusu geçtiğimiz gün tamamlanırken, dün de hem Mağusa hem de Güzelyurt için başvurular bitti, şimdi heyecan başladı.

Bu üç bölgede hem ‘İlçe Başkanlığı’ hem de ‘İlçe Yönetim Kurulu’ için seçim yapılarak, delege karşısına çıkılacak.
Dün Mağusa İlçesi’nde başvuruların son günüydü. Mağusa İlçe Kongresi 10 Mayıs günü saat 19.30’da Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
İlçe başkanlığına mevcut başkan Ali Gulle ile Erkut Şahali aday olurken, 8 kişilik İlçe Yönetim Kurulu’na 15 kişi aday oldu.
3 kişilik Onur Kurulu’na ise 3aday oldu. Saldıray Fenercioğlu, Yılmaz Ertuğrul, Mustafa Kıralp. Onur Kurulu için seçim yapılmayacak.

İlçe Yönetim Kurulu’na ise şu isimler aday oldu:
Ayşe Tuğralı Fenercioğlu
Erdoğan Sabriler
Erhan Tatlıses
Hulus Özberkman
İbrahim Korhan
İlke Sabit Soyer
Mehmet Dal
Mine Adalıer
Mustafa Hadımcı
Osman Ekineli
Saffet Mehmetalioğluları
Şafak Cankaya
Şemsi Oyuncu
Uğur Fındık
Yılmaz Dönder

***


CTP Güzelyurt İlçesi’ne kimler aday?


CTP-BG Güzelyurt İlçe Kongresi 8 Mayıs günü yapılacak. Dün  İlçe Yönetimi’ne aday olmak isteyenler için son başvuru günüydü.
8 Mayıs’ta saat 19.30’da Güzelyurt Kültür Merkezi’nde yapılacak kongrede başkanlığa mevcut başkan Burhan Eraslan ve Doğan Şahali aday oldu.
3 kişilik Onur Kurulu üyeliğine, 3 kişinin aday olması nedeniyle seçimsiz bu isimler Onur Kurulu’nda görev alacak. İlçe Onur Kurulu’na Celal Askaya, İlker Koryürek ve
Yakup Sarıyer girdi.
8 kişilik İlçe Yönetim Kurulu’na 16 kişi aday olurken, aday olan isimler şöyle: 

Bülent Erzeybek
Erkan Borat
Ertan Adataş
Gülen Yarkın
Hasan Fadıl
Hüseyin Özen
İbrahim Uysal
Sami Solyalı

Servet Özmen
Sonay Hakel
Sultan Doru
Tijen Yatmaz
Türkay Derelizade
Uğur Saygılı
Vasfi Candan
Zarif Gulamkadir

***

30 Nisan’da süre doluyor!

UBP’de şimdi beklenen tarih 30 Nisan… Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta UBP Grup toplantısında, UBP Güzelyurt Milletvekili Türkay Tokel, Başbakan İrsen Küçük’e 30 Nisan’a kadar süre vermişti, partideki sıkıntıların aşılması yönünde…
Tabi o güne gelene kadar çeşitli iddialarda ortalarda dolanıyor en sık söyleneni ise, “Kaşif ile Küçük bir araya geliyor. Kabineyi görüşüyor.”
Dün yine bu iddialar gündeme geldi, Kaşif’i aradık, “Yok öyle bir şey Mağusa’dayım” dedi. Önümüzdeki günler içinde planlanmış bir görüşmenin olmadığını söyledi.
30 Nisan’a ne kaldı ki ?! Bakalım UBP içerisindeki muhalif grup, 30 Nisan’da istedikleri sonucu alamazsa ne yapacak? Her şey sineye mi çekilecek yoksa Küçük’e rahat yüzü gösterilmeyecek?


***

TAK Müdürü atanacak mı?

Türk Ajansi Kıbrıs (TAK)’ın yeni müdürü Hüseyin Yalyalı’nın olacağına dair bilgiler verildi.
Uzun bir süredir ‘müdürsüz’ olan TAK Müdürlüğü için çeşitli isimler konuşulmuştu daha önce...
Dün ise geçtiğimiz gün toplanan Bakanlar Kurulu’nun, TAK Müdürlüğü için Hüseyin Yalyalı isminde uzlaştığı ifade edildi. İmza için yazının Cumhurbaşkanlığı’na iletildiği de belirtildi.
Ancak Cumhurbaşkanlığı kaynakları, TAK Müdürlüğü’ne ‘atanma’ konusunda bir yazının Cumhurbaşkanlığı’na ulaşmadığını söylüyor.

***

‘Yılın En Kötü Mesleği’ni yapıyormuşuz!

ABD'de, 2013 yılının en kötü mesleği gazete muhabirliği, en iyisi ise aktüerlik (finansal riskleri değerlendiren ve çözümler öneren profesyonel) olarak açıklandı.
ABD'li kariyer planlama şirketi Career Cast'ın "yılın mesleği" araştırması 25. kez yayınlandı. Ülke genelindeki en yaygın 200 mesleğin, ABD İş ve İşçi İstatistikleri Kurumu, kamu kuruluşları, meslek odaları ve özel anket firmaları verileriyle değerlendirildiği çalışma, ilginç sonuçlar ortaya koydu.
Mesleklerin "ortam, gelir, görünüm ve stres" gibi kriterlerle değerlendirildiği araştırmaya göre, 2013 yılının en iyi mesleği ortalama 91 bin dolarlık yıllık gelirle aktüerlik. Bunu 85 bin dolarla biyomedikal mühendisliği, 89 bin dolarla yazılım mühendisliği izledi.
Araştırmada, gazete muhabirliği, odunculuk, petrol sondaj işçiliği, sayaç okuyuculuğu gibi mesleklerin gerisinde kalarak yılın en kötü mesleği ilan edildi.
Araştırmaya göre, yılda ortalama 35 bin 275 dolar kazanan gazete muhabirleri ABD'nin en kötü mesleğini icra ediyor. En kötü meslekler listesinde yıllık ortalama 33 bin 124 dolar gelire sahip odunculuk ikinci, 37 bin 272 dolarlık yıllık gelirle sözleşmeli askeri personellik üçüncü sırada yer alıyor.
En kötü 10 meslek içinde "oyunculuk, sayaç okuyuculuğu, petrol sondaj işçiliği, postacılık, hosteslik ve mandıra çiftçiliği" de yer alıyor. (TAK)

Bu yazı toplam 2145 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar