1. YAZARLAR

  2. Cenk Mutluyakalı

  3. Önce adını koyalım
Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Cesur ve akıllı oyun

A+A-

Maça çekingen başlamayan ve topu rakip yarı sahaya aktararak etkili olan konuk Ozanköy, ilk devrede olmasa da ikinci devrede bu oyununun karşılığını aldı. Ancak ikinci devrede daha çok kontratak tarzı bir oyun benimseyen kırmızı beyazlılar, özellikle maçın en doğru hamlesi olan Zeki’nin oyuna alınmasıyla istedikleri golleri ve skoru yakaladılar. Doğru zamanda ellerine geçirdikleri fırsatları doğru değerlendiren maçın başarılı isimleri Zeki ve Hüseyin Aydıngönül, hem penaltı kazandırarak, hem de bu penaltıları gole çevirerek takımlarının galibiyetinde önemli pay sahibi oldular. Buna karşılık özellikle birinci golden sonra savunma gördüğü baskı karşısında zor anlar yaşadı. Kaleci Serkan Kurşun ve Samet önemli müdahalelerde bulunmalarına karşın, baskıyı tam anlamıyla kaldıramadılar. Ancak bu dakikalardan sonra Öncel ve Güncel’in topu savunmadan çıkarıp ileriye taşıma adına yaptıkları olumlu işler, hücumdaki arkadaşlarına da yaradı ve gelen diğer gollerle takım rahatlamış oldu. Mücadele anlamında iyi bir Ozanköy izledik, ancak ikinci devrede oyunu daha çok kendi yarısahasında kabul eden ve hatta neredeyse ceza alanına gömülen bir anlayışla oynadılar.

Türkmenköy ise ilk baskıyı üzerinden attıktan sonra rakip kaleye gitme becerisi göstermesine karşın, kapanan rakip savunmaya karşı özellikle kanatları etkili kullanamadı. Çift forvet Yılmaz ve Cemre, orta alandaki arkadaşlarıyla tam bir uyum sağlayamadı. Göbekten itme çabası da sonuç vermedi. Kalelerinde gördükleri ilk gol sonrasında daha fazla pas yaparak rakibin üzerine giden yeşil beyazlılar, ardarda net pozisyonlar buldular. Ancak bu kez de ya kaleciye takıldılar, ya da topa istedikleri gibi vuramadılar. Oysa kurulan ve neredeyse on beş dakika süren o baskıdan gol çıkması hiçtendi. Ancak gol yollarında son vuruşlarda belli bir sıkıntı olduğu aşikar. Orta alandan hücuma çıkışlarda da ayağa isabetli ve yeterli pas yapabilme konusunda da ciddi sıkıntılar var. Savunma da ileriye çıkınca ciddi boşluklar verildi ve diğer gollere engel olunamadı.

Savaş Tilki iyi bir yönetim gösterdi. Yardımcıları da iyiydi. Penaltılar doğru kararlardı. Maç öncesinde Savaş Tilki’nin her iki takımın aynı renk çorap giyme durumunda kalmaları konusunda basını uyarmasına da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Bu yazı toplam 989 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar