1. YAZARLAR

  2. Tayfun Çağra

  3. Bugünü daha iyi anlamak için…
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

Çekişmeli yarışı Tahir Selviler kazandı

A+A-

Ülkemizde Off Road gün geçtikce gelişiyor. Katılımcılar artıyor, seyirciler artıyor, heyecan tavan yapıyor. Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organizasyonu ile yapılan KKTC Off Road şampiyonası’nın 3’üncü ayağı geçtiğimiz hafta Güzelyalı bölgesinde yapıldı.
Lapta Belediyesi sponsorluğunda, 7’nci Lapta Turizm Festivali kapsamında, denize sıfır bir parkurda gerçekleşen yarışta 29 yarışmacı mücadele etti. Bugüne kadar hazırlanan pistler arasında en zorlu olanlardan biri, Güzelyalı yarışında engellerini aşmak yarışmacılar için zorlayıcı bir etken oldu ve 13 yarışmacı finiş göremedi.
Hem 2000cc altı kategoride, hemde 2000cc üzeri kategoride dereceler birbirine çok yakındı. Bu da çekişmenin ne kadar büyük olduğunu gösterdi bizlere. Yarışı üst kategoride yeni aracıyla Tahir Selviler – Saffet Gülakdeniz ikilisi kazanırken, yine yeni aracıyla yarışa katılan Serkan Bolçocuk – H.Çakırlar ikinci olmayı başardı. Uzun zamandır yarışlara ambargo koyan Niyazi Bedel – Hasan Güney ikilisi bu kez yarışı kazanamasa da 3’üncü olarak Şampiyon liderliklerini sürdürmeyi başardılar.
2000cc alt kategoride kazanan Alagadi de olduğu gibi Mustafa Şah – Halil Şah ikilisi oldu. İkinci sırada finiş gören ikili bu sezon ilk kez yarışa katılan Ziver Hayatseven – Mehmet Yalçınay olurken, son yarışın 3’üncüsü Hüda Hüdan – Hasan Reyhan ikilisi yine Podyumda olmayı başardılar.
Off Road etaplarının Çekirge lakablı sempatik yarışmacısı Mehmet Koydu, ikini etap da günün en hızlı ismi olmayı başarırken elde ettiği derece en yakın rakibinden yaklaşık 2 saniye iyiydi.
Off Road şampiyonası bu yarışla sezon arasına girdi. Bir sonraki yarış Eylül ayında yapılacak.

Kısa Kısa...

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği, KKTC 2014 Yıldıray Debreli Tırmanma şampiyonası’nın 3’üncü ayağı, Çelikkaya Motors Tırmanma yarışı Pazar günü Ardahan – Mersinlik arasındaki yolda yapılıyor. 25 yarışmacının kayıt yaptırdığı yarışın başlama saati 14:00 olarak belirlendi.

• Geçtiğimiz hafta MotoGP’de sezonun 7’inci yarışı, İspanya’nın Katalunya pistinde yapıldı. Sıralamalarda Marc Marquez’in serisini sona erdiren Dani Pedrosa, yarışta bu üstünlüğünü sürdüremedi ve Marquez yarışın sonlarında Rossi’den aldığı liderlikle yarışı kazanmayı başardı.

• Formula 1’de sezonun 8’inci yarışı bu haftasonu Avusturya’nın Spilberg pistinde yapılıyor. 4.326km uzunluğundaki pistte yarışmacılar 71 tur mücadele edecekler. Yarışın sıralama turları yarın 15:00’da ve yarış Pazar günü yine 15:00’da yapılacak.

• Geleneksel hale gelen Zet Karting - SHARK drift king ve Motorsporları festivali, 28 Haziran Cumartesi günü Zet Karting tesislerinde 16:00’da yapılacağı duyuruldu.

• KKTOK yönetim kurulu, 23-24 Ağustos tarihlerinde Geçitkale Havaalanında Drag, Drift ve Motorsporları festivali yapmak adına Spor bakanlığına dilekce gönderdi.

Bu yazı toplam 1089 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar