1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Bozer, bağırıp, çağırmasın!..
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Bozer, bağırıp, çağırmasın!..

A+A-

Halkın oyları ile Meclis’i ‘işgal’ eden UBP vekilleri yine gelmemiş Meclis toplantısına… Bu kadar ciddiyetsizlik, bu kadar laubalilik olur mu? Olur…

Meclis’in maaşlı çalışanları olan bu zatlar, öyle görülüyor ki kendilerini UBP Kurultayı’na fena adamış.

Bir haftada iki kez yapılan Meclis toplantısına katılmamalarının nedeni ne olabilir ki başka?

Hele Meclis Başkanı Hasan Bozer’in artık hiç itiraz etmeye, bağırıp, çağırmaya hakkı yok.

Kendisi de Başbakan İrsen Küçük ile köy köy gezerken, vekillere kızması ne kadar inandırıcı?

Yasa yapılmamasından da artık dem vurmasın. 

Hakkı yok buna!


--------------------------------------------------------------------------------

Arabacıoğlu kızını LTB’de işe mi aldırdı?

DP’den Lefkoşa Belediye Başkanlığı’na aday olan Mustafa Arabacıoğlu, “kızını LTB’ye istihdam” ettirdiği iddiasıyla gündeme geldi.

Cemal Bulutoğluları’nın DP’den aday olması ve Lefkoşa Belediye Başkanlığı’na oturmasıyla birlikte DP’den birçok kişinin belediyede istihdamı gündeme gelmişti.

Bu kişilerin içinde Arabacıoğlu’nun kızının da olduğu iddia edilirken, Temiz Toplum Derneği Başkanı Kudret Özersay’ın sosyal paylaşım sitesi Twitter’deki, “Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlığı’na aday olan isimlerden birinin kızı geçmişte işe alındı mı?  Alındıysa hangi kriterlere göre alındı?” paylaşımı konuyu tekrardan gündeme getirdi.

--------------------------------------------------------------------------------


Kaşif kayıp, Küçük panik

UBP Kurultayı’na sadece 3 gün kaldı. Pazar günü için büyük bir uğraş içerisinde olan adaylar neredeyse ölümüne mücadele içinde…

Ahmet Kaşif ve ekibi, delegeyle sessiz sedasız görüşmeler yaparken, Kaşif’i destekleyen vekiller ise TV programlarında Kaşif probagandası içinde…

İrsen Küçük ise kendini köy gezilerine verdi. TC Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın adaya gelmesi ile adeta yüzünde ‘güller’ açan Küçük, köy köy gezerek, delegenin oyunun peşinde…


--------------------------------------------------------------------------------

Hacıahmet-Küçük buluşması

33 yıl milletvekilliği yapan Mustafa Hacıahmet sağlık sorunları nedeniyle bir süredir istirahat halindeydi. Uzun süre ortalıklar da yoktu. Son kapısını çaldığımızda yatağında hasta haliyle yine memleket meselelerini konuşmuştuk.

Önceki gün ise Hacıahmet, İrsen Küçük ile buluştu. Küçük’ün Dağyolu Köy ziyaretinde, Hacıahmet kahvehanede çekilen fotoğraflara yansıdı. 


--------------------------------------------------------------------------------

Hangi hizmet Namsoy?

 

UBP Genel Sekreteri Fuat Namsoy, LTB’de bulunan 8 belediye meclis üyelerinin istifa etmeyeceğini açıkladı ve Lefkoşa’ya ‘hizmet’ edeceklerini iddia etti.

Bu açıklama akla şu soruları getirdi:

-Sayıştay raporu ile belediye başkanı ile birlikte aldıkları milyonlarca liralık, borçları yasa dışı olduğu kanıtlanan bu meclis üyeleri nasıl bir hizmetten bahsediyor?

-Aralarında belediyenin kasasından para çeken ve ‘yoksulluk’ kaleminden belediyeyi sömüren bu meclis üyeleri yeni dönemde de bu kaynaktan para kullanmak hayalinde mi?

-Eğer yargı süreci sonucu ulaşır ve suç işledikleri kayda geçen bu şahıslar ceza alırsa Fuat Namsoy halka hangi hizmetten bahsedecektir?

-Belediyeyi batırmak, yasa dışı kararlara imza atmak, meclis üyeliğini şahsi çıkarları uğruna kullanmak ne zamandan beri ‘hizmet’ olmuştur?

Bu yazı toplam 1565 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar