1. YAZARLAR

  2. Mert Özdağ

  3. ‘Bir ay yokum’
Mert Özdağ

Mert Özdağ

‘Bir ay yokum’

A+A-

Ülke gündemine bomba gibi düşen 'dolandırıcılık' iddiasının en önemli ismi, piyasaya karşılıksız çekler yazarak yurt dışına kaçtığı söylenen Polis Genel Müdür Vekili Pervin Gürler'in damadı Aykut Arcan YENİDÜZEN'e konuştu.

Aykut Arcan konunun Pervin Gürler ve ailesi ile bir ilgisi bulunmadığını belirterek “Kendi ticari faaliyetlerim nedeniyle olay bu noktaya geldi, çok üzgünüm” dedi. Şu anda yurt dışında olduğunu doğrulayan Arcan “Kesinlikle kaçmadım, kimseyi de dolandırmadım, borçlarımı ödeyeceğim” dedi. Piyasaya kestiği karşılıksız çeklerle ilgili de konuşan Arcan “Ben birilerini dolandırmış olsaydım, paranın içinde yüzüyor olmam lazımdı, 5 kuruş param yok. Borçlarımı ödeyeceğim. Eşimle ortak hesabımıza sarılmamın nedeni işlerim raydan çıktığı için o hesabı kullandım. Ama o da işe yaramadı” dedi.

“Borç benim, ticari hata”
“Konunun Pervin Gürler ve ailesi ile bir ilgisi yok. Borçlar benimdir, ben ödeyeceğim. Pervin Hanım ve ailesi bu konu nedeniyle çok zor durumdadır. Benim kendi ticari hatam nedeniyle onları da zor duruma soktum” diyen Arcan “Benim borçlarımı ödememe gibi bir tavrım yok, hepsini ödeyeceğim, ancak biraz zamana ihtiyacım var” dedi. Yurt dışında bazı alacakları olduğunu kaydeden Arcan söz konusu alacaklarını toparlayıp Kıbrıs’taki bazı gayri menkullerini satacağını belirterek “Borcum olarak lanse edilen milyonlarca TL yok. Benim 900 bin TL borcum var, mallarımı sattıktan sonra bu parayı toparlayacağım. Bir ay yurt dışında kalacağım, borçlarımın karşılığı olan 900 bin TL'yi toparladıktan sonra Kıbrıs’a döneceğim.” dedi.

“Son aylarda işlerim kötüye gitti”
Ticari faaliyetlerinin son birkaç ayda kötüye gittiğini söyleyen Arcan şunları söyledi:  “İşin bu noktaya varacağını kestiremedim, kendi beceriksizliğim nedeniyle böyle oldu, ailemle de sorunlar yaşıyorum. Eşimden ayrılma aşamasındayım, herhalde ayrılacağız. Pervin hanım ile bu konu yüzünden ilişkilerimiz çok kötü. Kendi ticari faaliyetlerim nedeniyle ailem zarar görmeye başladı. Bu hatayı ben yaptım. Ne kasıtlı yaptım, ne de bilerek yaptım. Pervin hanımla da eşimle de kişisel ilişkilerim çok bozuk. Pervin Gürler ve ailesi hiçbir yanlışları olmayan dürüst insanlar”

Bu yazı toplam 2850 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar