1. YAZARLAR

  2. Ayşemden Akın

  3. Banyoda 100, lavaboda 100
Ayşemden Akın

Ayşemden Akın

Banyoda 100, lavaboda 100

A+A-


‘Fark var arkasında halk var’ diyerek 2009’da göreve gelen UBP Hükümeti ilk 100 günlük icraatlarını açıkladığı gün sayfalarca yazı çıkmış, bir o kadar televizyon programı yapılmıştı.
Huzur içinde dinliyordu insan.
Adaletli bir vergi sistemi yaratacaklardı, hala çok kazanan az, az kazanan çok vergi ödüyor.
Eşel-mobil sistemini değiştirmeyeceğiz dediler, ertesi ay eşsiz kalan mobil sizlere ömür.
Emekli maaşlarından katta kesinti olmayacak dendi, yaşlı başlı insanlar mahkemelerde süründürüldü. Kazanan emekliler oldu.
KKTC’yi serbest bölge haline getireceklerdi, dört yıldır kirli olan her şey serbest oldu ve süren çalışmalardaki kirli ilişkiler araştırmalara konu oldu.
Memleketin kalanı Türkiyeli geri kalanını İsrailli işadamlarına satıldı, liman pazarlıkları hala sürmekte.
Kendileri halletmiş gibi Türkiye’den su, elektrik ve doğal gaz getireceğiz diye siyaset yaptılar. Suyun başı yeni göründü, dua edin doğalgaz bir tarafımızda patlamasın.
Uygulanan vergi ve harçlarda maliyet indirimi sağlayacağız dediler sektörler maliyet bindirmesinden can çekişiyor, bir tek sizin bakan uçuşta.
Güney’e ‘kayan’ alışverişi ülkeye çekmek için vergi, harç ve fonlarda gerekli düzenlemeleri yaptık dediler, bir o gün satın aldıklarınıza bakın bir bugün. Asgari ücrete de 3 yılda 115 lira zam.
Köylüyü, çiftçiyi, narenciyeciyi, balıkçıyı daha güzel günlere götürecek çok ciddi kararlar alıp, uygulamaya başladık dediler, köylü öldü, çiftçi dağa kaçtı, narenciyeci yandı bitti kül oldu, balıkçı zaten hiç yoktu.
Kurultay rezaleti ile siyaseti kirletmeleri de en fenası oldu.
Say say bitmez icraatlar işte. Fark var neticede!
İlk 100 gün yalanları yetmedi, dört yıldır halka her gün yalan söylemeye devam ettiler.
Akıldışı vaatlerle kandırdıkları halka hatasının bedelini ağır ödettiler ve şimdi başka bir masal daha anlatmaya başladılar.
Hasan Sertoğlu…
UBP’nin Lefkoşa belediye başkan adayı.
Arap Cemal’in beyazı diyorlar.
‘Siyasete alet olmam’ gibi bir şey söyledi, bir hafta geçmeden ‘vazgeçtim ben’ dedi.
Kendisi şimdilik medya karşına çık-a-mıyor ancak yakında eline tutuşturulacaklarla bize ilk 100 gün neler yapacağını anlatacakmış. Dün Güneş’in sürmanşetindeydi.
“Sertoğlu Farkı” başlığıyla…
O anlatmadan ben anlatayım ‘farkı’ dedim.

Bu yazı toplam 1685 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar