1. YAZARLAR

  2. Eralp Adanır

  3. Hayat Törpüsü...
Sevgül Uludağ

Sevgül Uludağ

0090 542853 8436/00357 99 966518

Aşırı sıcaklar nedeniyle kazılara iki gün ara verildi…

A+A-

 

Kıbrıs’ı etkisi altına alan ve mevsim normallerinin üstünde seyreden aşırı sıcaklar nedeniyle Kayıplar Komitesi’nin adamızın kuzeyinde ve güneyinde yürütmekte olduğu kazılara iki günlüğüne ara verildi.
Kayıplar Komitesi yetkilileri, yerinde bir kararla, sürekli olarak açık havada, açık arazide çalışmakta olan kazı ekiplerinin kazılara iki gün ara vermelerini kararlaştırdı.  Kazı ekiplerinde bulunan ve güneş altında çalışan arkeologlar, şirocular ve diğer çalışanlara bu iki günlük ara birazcık soluk aldırabilecek.

GÜNEY’DE GÜNEŞ ALTINDA ÇALIŞANLARA AĞUSTOS BOYUNCA  İZİN

Dün FACEBOOK ortamında aşırı sıcakları gösteren pek çok paylaşımda bulunuldu, sıcaklıkların güneş altında 57 derece santigrata ulaştığını gösteren fotoğraflar paylaşıldı.
Kıbrıs’ın güneyinde dünden itibaren Ağustos ayı boyunca güneş altında çalışanlar idari izne çıkarıldılar. Bir internet haber sitesinde konuşan Devrimci Genel-İş Genel Sekreteri Ömer Naşit, her sene Ağustos ayında inşaat sektörü ve ona benzer güneş altında çalışanların Ağustos ayı boyunca idari izne çıkmak durumunda olduklarını, güneyde bu uygulamanın yıllardır devam ettiğini anlattı. Ömer Naşit, internet ortamında yayımlanan demecinde “Kıbrıs’ın kuzeyinde çalışanları 50 derece sıcaklık altında çalışmaya zorlamak vicdansızlıktır” dedi.

Bu yazı toplam 1456 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar