1. YAZARLAR

  2. Çağın Özılgaz

  3. 3 Şampiyon daha
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

3 Şampiyon daha

A+A-

Geçtiğimiz hafta sonu ülkemizde motorsporlarında iki organizasyon yapıldı. 30 Kasım Pazar günü Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği (KKORD) ve Kuzey Kıbrıs Klasik & Spor Otomobil Kulübü (KKKSOK) 2014 sezonunun son organizasyonlarını yaparak sezonu tamamladılar.
5 yarışlık 2014 Off Road takviminin son yarışı, Arpalıklı Ltd. Sponsorluğunda Dikmen – Boğaz yolu üzerinde bulunan Arpalıklı ltd. Tesislerinde hazırlanan parkurda yapıldı. İki kategoride şampiyonların belirleneceği yarışta heyecan doruktaydı. Üst kategoride son şampiyon Niyazi Bedel – Hasan Güney ikilisi, 5’inci yarışta 4’üncü galibiyetlerini alarak şampiyonluğa ulaştılar. Alt kategoride ise genç yarışmacı Hüda Hüdan, Hasan Reyhan’ın co-pilotluğunda en iyi dereceye imza attı fakat lider Mustafa Şah – Halil Şah ikilisi ikinci olarak şampiyonluğa ulaşmayı başardılar.
KKKSOK’nün organize ettiği 2014 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası, “5.Mercedes-Benz Kombos Klasik Otomobil Rallisi” ile sona erdi. Yarış öncesi 25 puan farkla lider durumda bulunan Çağan – Derya Ilgar ikilisi, start alan yarışmacılara verilen 5 puan ile şampiyonluklarını ilan ettiler. Kombos Otomotiv önünden Cumhurbaşkanı Dr.Derviş Eroğlu’nun verdiği start ile başlayan yarış, yaklaşık 80 kilometrelik parkurun sonunda Girne Eziç restaurant’ta son buldu. 1 Aralık Pazartesi akşamı Kombos otomotiv de yapılan Yeni Mercedes B-serisi lansmanında da dereceye girenler açıklanıp ödül töreni yapıldı. yarışı Akın – Ece Demirağ çifti kazanırken, Ali-Pembe Kelebek çifti ikinci, Ertan – Ayşe Namlı ikilisi ise üçüncü sırada yer aldı.

Kısa Kısa..
• KKTC 2014 Ralli Şampiyonası’nda sezon, 7 Aralık Pazar günü Ergazi bölgesinde yapılacak yarış ile sona eriyor. Pazar sabahı 10:00’da start alacak olan yarışa 17 yarışmacı kayıt yaptırdı.
• Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünde Kyrenia Off Road’un organize ettiği ve KKTC tarihinde ilk kez gerçekleşecek olan Rally Raid yarışması “Afrodisia”, 12-14 Aralık tarihlerinde yapılacak. Yarış ile ilgili bilgi verme amacıyla bugün basın toplantısı yapılıyor.
• Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nde 12.Olağan Genel Kurul, 2 Aralık Salı akşamı yapıldı. Genel Kurulda yen, yönetim kurulu seçildi ve 3 Aralık Çarşamba günü ilk kez toplanan yönetimde görev dağılımı yapılarak Simavi Aşık başkanlığa seçildi.
• Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği 2014 Şampiyonlar balosu 10 Aralık Çarşamba akşamı Gönyeli Le Chateau Romance Restorant’ta yapılıyor. 19:30’da başlayacak baloda, sezon sonunda derece elde eden yarışmacılara kupaları takdim edilirken, katılan tüm yarışmacılara da anı plaketi verilecek.

Bu yazı toplam 904 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar